از بین بردن گودی کنار باسن

در برخی از اشخاص بسته به نوع اسکلت بندی و ساختار عضلانی بدنشان، جایی که استخوان باسن و ران به یکدیگر برخورد می کنند با یک فرورفتگی همراه است که به آن گودی کنار باسن یا Hip Dip گویند. ژنتیک نقش بسزایی در ميزان این فرورفتگی دارد. گودی کنار باسن در واقع اتفاق بدی نیست، بلکه نشان می دهد بدن شما در شرایط سلامتی مناسبی است. طبیعت ماهیچه ها در این قسمت از بدن بگونه ای است که نمی تواند به صورت برجسته ظاهر شود. در واقع چنانچه این گودی ظاهر نشود علامت ماهیچه های ضعیف و چربی بالای بدن است. در این مقاله از قله روش هایی برای از بین بردن گودی باسن ارائه شده است. در ادامه با قله همراه باشید.
حرکتهای عالی برای پر کردن گودی بغل ران
حرکت کیک بک از پهلو

این حرکت قسمت بیرونیِ باسن و ران را هدف قرار داده و در تغيير شکل این قسمت بسیار مؤثر است. توجه کنید که دست هایتان را باید در مقابل بدن قرار داده و در حین انجام حرکت کمرتان خم نشود.
روش درست انجام حرکت
چهاردست وپا روی زمین قرار بگیرید. یعنی دقیقاً دست ها در زیر شانه و پاها به موازات باسن باشد؛ نفس عمیقی کشیده و یکی از پاهایتان را از پهلو با زاویه ۹۰ درجه بالا ببرید. توجه کنید که زانویتان در کل مدت حرکت باید خم باشد؛ به آرامی پایتان را پائین برده و پیش از اینکه زانویتان به زمین برسد، دوباره پای خود را بلند کنید؛ این حرکت را ۱۵ بار با هر سمت بدنتان انجام دهید.
حرکت پل


برای انجام این حرکت باید روی زمین دراز بکشید به نحوی که دستهایتان در کنار بدنتان قرار بگیرد. آنگاه پاهای خود را بیش از عرض لگن خود باز کنید و باسن خود را بلند کنید. در طول بالا و پایین آوردن باسن خود عمل دم و بازدم را انجام دهید. میتوانید این حرکت را 15 مرتبه به مدت 10 ثانیه انجام دهید.
نکته:این حرکت را میتوانید با پای بسته هم انجام دهید. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، ران، باسن شما و باعث خوش فرم شدن باسن شما می شود.
لانج به کنار( Side Lunge)


در آغاز دو عدد دمبل بردارید، پاها را بیش از عرض شانه باز کنید. خم شده یک دست خود را نزدیک به پای مخالف و به طرف پائین ببرید.( یک پا خم یک پا کشیده). زانوی شما نباید از پنجه پاها فراتر رود. برای انجام یک ست کامل، همین کار را با پای ديگر هم انجام دهید
حرکت لیفت پا از پهلو


برای انجام این حرکت میتوانید به پهلو دراز بکشید و پای خود را تا زاویه 45 درجه بالا ببرید و آنگاه به موقعیت نخست برگردانید. این حرکت را با هر دو پا 15 مرتبه انجام دهید.نکته:برای انجام این حرکت میتوانید دست خود را زیر سرتان قرار دهید تا با بدنتان در یک امتداد باشد . این حرکت باعث تقویت عضلات ران و باسن می شود و همینطور سبب کشش در ناحیه داخلی ران می شود. این حرکت را باید به آرامی انجام دهید.
حرکت لانگز زانوزدن از پهلو


این حرکت عضلات ران ها و کناره های باسنتان را فرم خواهد داد. تلاش کنید در حین زانوزدن تا جایی که میتوانید پائین بروید تا تأثیرپذیریِ این حرکت بیشتر شود.
روش درست انجام حرکت
صاف بایستید و پاهایتان را در کنار هم جفت کنید؛ پای راست خود را بلند نموده و پشت سرتان ببرید؛ حال زانو زده و بنشینید؛ چند ثانیه در همین موقعیت مانده و دوباره به موقعیت نخست بازگردید؛ این بار پای چپ خود را بلند نموده و پشت سرتان ببرید و دوباره زانو بزنید؛ در پایان ۱۵ بار این حرکت را با پای دیگرتان تمرین کنید.
منبع : بیتوتهمعرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1384
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10458
بازدید ماه: 49877
کل بازدید ها: 626241
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com