معرفی کتاب وقتی خنگ می شوم؟!

انسان از بدو خلقت با تغییر به دنیا می آید. تغییری که از رشد و نمو جسمی انسان شروع شده و به ارتقاء جایگاه معنوی و روحی او پیوند می خورد و این یک نشانه ی بسیار خوبی است برای همه ی ما که حتی اگر ایراد و نقصی در وجود خودمان یافتیم بتوانیم آن را با تمرین و ممارست برطرف کنیم. در این کتاب همان طور که ذکر شد، به بررسی چند مورد از رفتارهایی که باعث می شود یک انسانِ آگاه و با دانش، تبدیل به یک فردی شود که رفتاری شبیه به رفتار یک فرد کم آگاه (خنگ) داشته باشد، پرداخته شده و راه ها و روش هایی برای برطرف کردن این نقص ها و ایرادات رفتاری ارائه شده است. در این بخش از قله با کتاب وقتی خنگ می شوم؟ بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
کتاب وقتی خنگ می شوم در باره ی چیست؟!
احتمالاً مخاطبان این اثر از خودشان بپرسند که چرا این جمله برای عنوان کتابِ حاضر انتخاب شده است؟! باید این گونه توضیح داد که واژۀ «خِنگ» به معنای نادانی و نفهمیدن است. گاهی اوقات نه به خاطر نبود علم و دانش، بلکه به خاطر عدم کنترل هیجانات درونی و عدم تسلط بر اعصاب و روان، دچار این مشکل می شویم! ممکن است بیشتر انسان ها در طول دوران زندگی چندین بار به این مشکل گرفتار شوند. خنگ شدن فقط برای افراد خاصی نیست؛ وقتی کسی واژۀ خنگ را می شنود، در ذهن فردی را تجسّم می کند که به طور مادرزادی دیرفهم است؛ یا اینکه یک فرد کم سواد یا کم هوش را تجسم کند که به خاطر نبود دانش، نادان است. اما منظور از این واژه در این کتاب، کاملاً متفاوت است. ممکن است یک شخص بسیار دانا بوده و حتی موقعیت اجتماعی بالایی داشته باشد؛ مثل یک پزشک، معلم، مهندس و یا حتی دانشمند. ولی با قرار گرفتن در موقعیتی خاص و بحرانی، تبدیل به یک «خنگ» شود. رفتاری که یک شخص می تواند در این موقعیت از خود نشان دهد گاهی همراه با آسیب های روانی و اجتماعی خواهد بود. در این کتاب عواملی را که باعث می شود فرد از حالت عادی خارج شده و رفتار و واکنش غیر عادی داشته باشد معرفی شده و راه کارهای مقابله با آن بیان شده است. شما با خواندن هر فصل از این کتاب به گونه ای خود را در معرض آزمون قرار خواهید داد و با به کار گیری روش های ارائه شده می توانید خودتان را محک بزنید که تا چه اندازه روی رفتار خودتان کنترل دارید. بعد از مطالعه ی کتاب شما می توانید هر رفتاری که به نظر شما باعث می شود یک انسان تبدیل به یک فرد خنگ شود را به لیست خود اضافه نمایید و سعی کنید با راهکارهایی که در این کتاب ارائه می شود، رفتار خود را کنترل و اصلاح نمایید.
 چرا باید این کتاب را بخوانیم؟
کتاب وقتی خنگ می شوم در واقع به معرفی نکات ضعف ها پرداخته است و در هر فصل خواننده را به چالش می کشد و از او می خواهد خود را در موقعیت های مختلفی قرار دهد و با خود رو راست باشد که اگر در این گونه موقعیت ها قرار بگیرد چه رفتاری از خود نشان می دهد؟
شما با خواندن این کتاب نقطه ضعف هایتان را پیدا خواهید کرد و باید شجاعت و جسارت این را داشته باشید که به ضعف هایتان اعتراف کرده و برای جبران این ضعف ها تلاش نمایید. شما می توانید با راهکارهای ارائه شده در هر فصل زندگی خود را تغییر دهید.
کسانی که خواهان تغییر هستند، کسانی که خواهان زندگی پر از آرامش هستند و دغدغه ی یک زندگی آرام دارند توصیه می شود حتما این کتاب را بخوانند.
این کتاب با بیانی بسیار ساده و روان نگاشته شده است از این رو مناسب برای تمامی سنین می باشد. توصیه ی ما این است که این کتاب را به نوجوانان خود نیز هدیه کنید تا از الان خود را برای آینده ای بهتر تربیت نمایند.
جملاتی زیبا از کتاب وقتی خنگ می شوم؟!
سعی کنید خودتان را دست کم نگیرید و توانایی و استعدادهای درونی خود را کشف و برای شکوفایی استعدادهایتان تلاش کنید.
برای تغیر و تحول هیچ گاه دیر نیست پس از این که ببینید دیگران در اوج موفقیت هستند، خودتان را سرزنش نکنید و به توانایی های خود اعتماد داشته باشید.
موفقیت با همت و تلاش به دست می آید و ربطی به شانس و اقبال ندارد!
اگر در زندگی تان مشکلی دارید به جای ناسپاسی از معجزه ی شکرگزاری بهره مند شوید.
دریا وقتی آرام است، بسیار زیبا به نظر می رسد پس سعی کنی همیشه آرامش خود را حفظ نمایید.
فصل های کتاب وقتی خنگ می شوم؟!
 فصل اول: خشم و عصبانیت
فصل دوم : استرس
فصل سوم: دروغ
فصل چهارم: حسادت
فصل پنجم: کینه و نفرت
فصل ششم: غرور و تکبر
فصل هفتم: تنبلی کردن
فصل هشتم: شاکر نبودن


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1332
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10406
بازدید ماه: 49825
کل بازدید ها: 626189
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com