چگونه از انجام دادن کارهای خود لذت ببریم؟

در حالت ایده‌ آل، می ‌توانیم انتخاب کنیم که همیشه کاری را که دوست داریم انجام دهیم، بدون اینکه نیازی به فکر کردن در مورد چیزهایی باشد که دوست نداریم. متأسفانه در دنیای واقعی اینطور نیست. مواقعی وجود دارد که باید کاری را انجام دهیم که دوست نداریم. در اینجا به شما می گوییم چگونه از کاری که انجام می دهید بدون توجه به آن لذت ببرید. فقط به زمانی فکر کنید که در مدرسه یا دانشگاه بودید. در حالی که ماژول هایی وجود داشت که دوست داشتید، معمولا ماژول هایی نیز وجود داشتند که دوست نداشتید. اما شما نیاز داشتید که از طریق همه آنها کار کنید، نه فقط آنهایی که دوست دارید. در این مقاله از قله با نحوه ی لذت بردن از انجام تمام کارها آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
چگونه می توانیم از کاری که انجام می دهیم، لذت ببریم؟


در اینجا چیزی است که جوئل اسپولسکی در مشاوره برای دانشجویان کالج علوم کامپیوتر درباره آنچه که او به عنوان استخدام کننده در رزومه به دنبال آن است می نویسد :
 هر شغلی لحظات خسته کننده خود را دارد و من نمیخواهم افرادی را استخدام کنم که فقط می خواهند کارهای سرگرم کننده انجام دهند.
همانطور که می بینید، توانایی انجام خوب کارهایی که دوست ندارید برای موفقیت ضروری است. این باعث می شود که شما بدون توجه به هر چیزی به طور مداوم عملکرد خوبی داشته باشید. چنین عملکرد ثابتی شما را در بین همسالان خود متمایز می کند.
البته هنوز هم باید به خودمان انگیزه بدهیم. اگر از این فرایند لذت ببریم، به احتمال زیاد عملکرد خوبی خواهیم داشت. اگرچه ممکن است این کار آسان نباشد، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از کاری که انجام می دهید لذت ببرید بدون توجه به آنچه که انجام می دهید:
راهکار لذت بردن از کارها بدون توجه به کاری که انجام می دهیم


1. به سود بلندمدت آن نگاه کنید
اغلب ما باید کاری را انجام دهیم که در آینده به ما سود زیادی خواهد داد. به عنوان مثال ما واحد هایی را که دوست نداریم در کالج انتخاب می کنیم، زیرا در نهایت مدرکی را برای ما به ارمغان می آورد که به ما فرصت می دهد تا شغل خوبی پیدا کنیم.
بعید به نظر می رسد که نیاز به انجام کاری داشته باشیم که دوست نداریم، اگر هیچ سود بلند مدتی وجود نداشته باشد. با نگاه کردن به مزایای بلند مدتی که در نهایت به دست خواهید آورد، فعالیت به آن بدی که هست به نظر نمی رسد.
2. آنچه را که می توانید از آن بیاموزید پیدا کنید
من معتقدم همیشه چیزی وجود دارد که می توانیم از هر تجربه یاد بگیریم. اگر نتوانستیم یکی را پیدا کنیم، شاید فقط به این دلیل است که ما بیش از حد روی جنبه های منفی تمرکز کرده ایم تا مثبت. به عنوان مثال، تاریخ اروپا که جوئل در مورد آن صحبت کرده است، ممکن است به ما کمک کند از هزاران سال تجربه بیاموزیم تا نیازی به تکرار اشتباهات مشابه نداشته باشیم.
علاوه بر این، می تواند زمینه مشترک بالقوه بیشتری را برای ارتباط با افراد جدید (به ویژه با کسانی که تاریخ را دوست دارند) به ما بدهد. اگر واقعا نمی ‌توانید چیزی پیدا کنید، حداقل تجربه به شما می‌ آموزد که در هر موقعیتی پایدار باشید. این خود یک درس ارزشمند است.
3. به این فکر کنید این کار را برای کسی که دوستش دارید انجام میدهید
عشق منبع قوی انگیزه است. اگر کاری را برای کسی که دوستش دارید انجام می دهید، به احتمال زیاد می توانید حتی کسل کننده ترین فعالیت ها را تحمل کنید و حتی از این روند لذت ببرید. پس به خاطر داشته باشید که این کار را برای خودتان انجام نمی دهید، بلکه برای کسی که دوستش دارید انجام می دهید.
4. از تعامل با مردم لذت ببرید
منبع سرگرمی و لذت شما فقط فعالیت نیست، بلکه تعامل با مردم آنجاست. اگرچه فعالیت ممکن است خیلی هیجان انگیز نباشد، ممکن است تجربیات غنی زیادی از تعامل با مردم به دست آورید. این نیز یکی از دلایلی است که از کاری که انجام می دهید لذت می برید.
5. فکر کن و حرف مثبت بزن
اگر مدام فکر کنید یا می گویید که فعالیتی را دوست ندارید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از آن لذت ببرید. همیشه فکر کنید و چیزی مثبت بگویید. نکات بالا به شما کمک می کند تا چیزهای مثبتی را پیدا کنید که می توانید درباره آنها فکر کنید و بگویید. ممکن است به سود بلند مدتی که به دست می آورید یا تعامل خوبی که با مردم دارید فکر کنید. روی این چیزهای مثبت تمرکز کنید. هیچ وقت چیزی منفی نگو یا فکر نکن.
6. با افراد پرشور جمع شوید
اگرچه ممکن است همیشه این اختیار را نداشته باشید که با چه کسی کار کنید، اما در صورت امکان باید با افراد مثبت دور هم جمع شوید. افرادی را انتخاب کنید که می دانید به این فعالیت علاقمند هستند. اشتیاق آنها مسری خواهد بود. آنها به شما انرژی می دهند که مثبت بمانید و حتی از کاری که انجام می دهید لذت ببرید.
نتیجه پایانی
در زندگی هر کدام از ما روزهایی بوده و خواهد بود که ما خشنود به انجام کاری نیستیم اما زمانی که به سودی که آن کار برای ما دارد فکر می کنیم خودمان را وادار به انجام آن کار میکنیم و شور و اشتیاقی برای خود ایجاد می کنیم. سرنوشت افراد مشتاق را هدایت می کند و افراد بی میل را دنبال خود می کشاند.
منبع : بیتوته


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1356
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10430
بازدید ماه: 49849
کل بازدید ها: 626213
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com