تکنیک ها و حرکات مهم در سنگنوردی

سنگنوردان برجسته با استفاده از قدرت از دیواره ها صعود نمی کنند. بلکه این تکنیک ها و حرکات سنگنوردی است که به آنها در صعود کمک می کند. برای تبدیل شدن به سنگنورد بهتر، باید تکنیک و حرکات خود را تقویت کنید. بهترین راه برای انجام این کار نیز صعود در هر فرصتی خواهد بود. بهبود تکنیک شامل یادگیری اصول حرکت و تعادل می شود. سپس می توانید روی تفاوتهای ظریفتر در حرکات سنگنوردی تمرکز کنید. برای آشنایی بیشتر باتکنیک های سنگنوردی در ادامه با قله همراه باشید.
تکنیک ها و حرکات سنگنوردی
لزومی بر تاکید روی اهیمت تکنیک نیست. وقتی روی آن تمرکز می کنید، حرکتها شروع به کار کردن می کنند و مسیرهایی را صعود خواهید کرد که قبلا به نظرتان بسیار دشوار بوده اند. این بخش برخی از مفاهیم اصلی را شامل میشود:
    راههای استفاده از پاها.
    راههای حفظ تعادل.
    راههایی برای کارآیی بیشتر.
تکنیک های سنگنوردی: استفاده از پاها

پا فنداسیون حرکت در صعود است. بسیاری از تازه کارها سعی می کنند که خود را از دیواره بالا بکشند و این باعث خواهد شد که به سرعت خسته شوند. به بالارفتن از نردبان فکر کنید. در اینجا خودتان را بالا نمی کشید، بلکه قدم میزنید و با استفاده از بازوها و دستانتان تعادل را حفظ می کنید. در سنگنوردی نیز همین طور خواهد بود.
تکنیک های اساسی برای استفاده از پاها شامل لبه گیری و اسمیرینگ می شوند:
    لبه گیری بر اساس استفاده از لبه کفش برای نگه داشتن وزن عمل می کند. می توانید از لبه داخلی کفش و شست پا یا لبه خارجی آن استفاده کنید که بستگی به مسیر صعود دارد.
    اسمیرینگ زمانی اتفاق می افتد که گیره پای واقعی ندارید. بنابراین برای اصطکاک در برابر سنگ به لاستیک کفش خود اعتماد می کنید. هنگام اسمیرینگ باید به دنبال برجستگی ها یا فرورفتگی های کوچک باشید که اصطکاک اضافی ایجاد میکنند. برای بهتر شدن تکنیک می توانید زاویه پا را نسبت به سطح کمتر کنید.
هنگام صعود موارد زیر را در نظر داشته باشید:
    سعی کنید پاهایتان را مستقیما زیر خود نگه دارید. مراقبت گیره های پا در موقعیت ها خوب باشید، چرا که باعث ایجاد تعادل بهتر خواهند شد.
    بیشتر از گیره دست به دنبال گیره پا باشید.
    پس از قرار دادن پا روی گیره، آنرا بی حرکت نگه دارید.در این صورت، هنگام حرکت بعدی خود شانس بیشتری برای حفظ فشار روی گیره پا خواهید داشت.
    پاشنه پای خود را پایین نگه دارید تا تماس بیشتری با دیواره ایجاد شود.
تکنیک های سنگنوردی: حفظ تعادل

برای صعود در مسیرهای مختلف و یا مسیرهایی که در جهات مختلف ادامه پیدا می کنند به حفظ تعادل نیاز دارید.
در زمان استفاده از یک گیره جانبی نمی توانید به سمت پایین فشار بیاورید. بنابراین باید راهی برای مقابله با جاذبه بیابید.
تکنیکهای ایجاد تعادل
  
 پای خود را در جهت مخالف کشش فشار دهید تا فشار متقابل ایجاد شود.
    با دست یا پای لاخ شده دیگر در جهت مخالف خودتان را بکشید.
    با فرم دادن به بدن از وزنتان برای ایجاد تعادل بهره ببرید.
حرکات سنگنوردی: کارآیی صعود


یاد بگیرید که چگونه انرژی کمتری مصرف کنید و چگونه هنگام صعود به عضلات خود استراحت دهید:
    دست صاف یعنی دست خوشحال! صاف کردن دست و بازو باعث می شود که اسکلت شما وزن بیشتری نسبت به عضلاتتان تحمل کند. حتی اندکی خم کردن آرنج نیز به معنای تلاش عضلات برای نگه داشتن وزن خواهد بود.
    روی باسنتان تمرکز کنید. مبتدی ها اغلب باسنشان را به صورت فاصله دار از دیواره نگه می دارند که به نظر میرسد حس پایداری بیشتری دارد. اما از باعث میشود که وزن روی دستها قرار بگیرد.
    سعی کنید که یک لگن را به سمت بالا فشار دهید. این کار کمک می کند تا وزن به شکل بهتری روی پاها قرار گرفته و بتوانید بالاتنه را فاصله دهید تا دستها صاف شوند.
    نزدیک نگه داشتن لگن به دیواره باعث میشود که شانه تان نیز نزدیک تر شود. یک شانه نزدیک زاویه گیره گیری را تغییر می دهد و آنرا آسانتر خواهد کرد.
    سنگنوردان خوب با چشمانشان صعود می کنند. چشمتان را به دیواره نگه دارید و به دنبال گیره هایی باشید که به شما امکان استراحت سریع می دهند. فقط روی علائم و قسمتهای پودر خورده تمرکز نکنید.
    از نقاط استراحت خوب استفاده کنید. اجازه بدهید که ضربانتان کاهش پیدا کند و دستتان را تکان دهید تا از پمپ خون کاسته شود.
منبع : موج کوه


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 3487  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 44523  نفر
بازدید ماه: 187188  نفر
کل بازدید ها: 1352723  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید