مهمترین فواید آغوش گرفتن برای آرامش روان

بغل کردن یکی از روش های ابراز علاقه و صمیمیت به نزدیکان است که فواید روحی و جسمی زیادی به دنبال دارد. فواید بغل کردن فراتر از احساس گرما و آرامش لحظه ای است که تجربه اش می کنید، در آغوش کشیدن یکی از بهترین روش ها برای نشان دادن احساس به کسی است که دوستش دارید. در این مطلب شما را با فواید بغل کردن آشنا می کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید بغل کردن
بیشتر ارتباط بین انسان ها به صورت شفاهی است ولی حتی یک غریبه هم با در آغوش گرفتن می تواند طیف گسترده ای از احساسات را به طرف مقابل منتقل نماید.
مطالعه چاپ شده در مجله اموشن نشان داد که حتی غریبه ها هم می توانند فقط با تماس ساده دست احساساتی از جمله خوشبختی ، غم ، عصبانیت ، ترس ، انزجار ، قدردانی و همدردی را منتقل نمایند.
هر چه دو نفر بیشتر یکدیگر را در آغوش بگیرند انرژی بیشتری دریافت خواهند کرد و احساس بهتری را تجربه می کنند و استرسشان کاهش پیدا می کند.
بغل کردن عاشقانه می تواند ارتباط عاطفی عمیقی بین دو نفر ایجاد کند، در این حالت بهتر است حداقل 20 ثانیه همدیگر را محکم در آغوش بگیرید تا احساسات مثبت به خوبی بین شما منتقل شود.
کاهش اختلافات زن و شوهری با بغل کردن

مطالعه ای که در سال 2018 انجام شد نشان داد که در آغوش گرفتن می تواند باعث کاهش دعوا بین زن و شوهر شود. محققان با مطالعه بیش از 400 بزرگسال به این نتیجه رسیدند ، زوج هایی که در همان روز دعوا یکدیگر را در آغوش می گرفتند، دعوایشان تاثیر منفی کمتری بر روحیه آنها در روز بعد می گذاشت.
محققین دریافتند که در آغوش گرفتن می تواند اثرات منفی درگیری بین زوجین را کاهش دهد و باعث می شود زوجین با وجود اختلاف نظر رابطه ای مثبت را ادامه دهند و در حل تعارض و اختلافات بهتر عمل کنند.
تقویت سیستم ایمنی بدن با بغل کردن
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در آغوش گرفتن کافی می تواند از سرماخوردگی پیشگیری کند. براساس مطالعه ای که سال 2014 روی 404 فرد بزرگسال سالم که در معرض یک ویروس شایع سرماخوردگی قرار گرفتند انجام شد ، مشخص شد افرادی که بیشتر دیگران را در آغوش کشیده بودند کمتر مریض شدند یا علایم آن ها کمتر بود.
به عقیده محققان ، در آغوش کشیدن کافی می تواند باعث افزایش سطح سلولهای ایمنی ، لنفوسیت ها ، ایمونوگلوبولین ها و سایر سلول های سیستم ایمنی  بدن شود.
ایجاد پیوند قوی تر با بغل کردن

در آغوش کشیدن باعث می شود افراد احساس نزدیکی بیشتری به هم داشته باشند. تغییرات فیزیولوژیکی که هنگام لمس انسان ایجاد می شود مربوط به تبادل انرژی به شکل الکترون است. هنگام بغل کردن هورمون اکسی توسین نیا هورمون عشق در غده هیپوفیز آزاد می شود که به ما کمک می کند با نوزاد خود ارتباط برقرار کنیم و بین فرزندان و والدین و دوستان و شریک عاطفی احساس عشق و علاقه و آشنایی ایجاد شود.
بر اساس تحقیقات انجام شده نوزادان تازه متولد شده به به طور مرتب در آغوش گرفته نمی شوند در مراحل بعدی رشد با مشکل روبرو خواهند شد و نوازادنی که از تماس محبت آمیز بیشتری برخوردارند ، پاسخ های مغزی بهتری دارند.
زمانی که سطح اکسی توسین در بدن انسان در هر سنی کاهش پیدا کند ، تمام روابط انسان در هر سن و موقعیتی را به صورت مخرب تحت تاثیر قرار می دهد.
بهبود رابطه عاشقانه با بغل کردن


هورمون اصلی آزاد شده هنگام ارگاسم ، اکسی توسین است که هنگام نوازش و در آغوش کشیده شدن هم ترشح می شود. لمس فیزیکی و در آغوش گرفتن یکی از مهم ترین عناصر ایجاد اتصال قوی در یک رابطه عاشقانه و زناشویی محسوب می شود.
لمس جسمی به خصوص در آغوش  گرفتن بین زوجین باعث می شود احساس امنیت بیشتری داشته باشند و احساس رضایت بیشتری از رابطه خودشان داشته باشند و بیشتر از شریک زندگی خود حمایت کنند.
کاهش استرس با بغل کردن

زمانی که ناراحت هستید یا درگیر استرس شده اید در آغوش گرفته شدن به شما آرامش میدهد. به عقیده دانشمندان ، حمایت از اطرافیان با در آغوش گرفتن می تواند باعث کاهش تنش در فرد شود و فشار روانی و استرس او را به شدت کاهش دهد.
بعد از یک روز طولانی و خسته کننده ، در آغوش گرفتن عزیزان باعث کند شدن ضربان قلب و آرام شدن مغز می شود.
بغل کردن می تواند باعث ترشح اکسی توسین در بدن و افزایش احساس تعلق نسبت به طرف مقابل شود. بالا رفتن میزان این هورمون در بدن باعث افزایش احساس تعهد زوجین نسبت به یکدیگر می شود و میزان صمیمیت بین زوجین ر افزایش می دهد بنابراین اگر می خواهید احساس تعهد و تعلق شریک عاطفی خود را افزایش دهید ، او را بیشتر در آغوش بگیرید.
اگر یکی از بستگان شما دچار رنج و ناراحتی شده او را در آغوش بگیرید. پشتیبانی از شخص دیگر از طریق لمس کمک زیادی به کاهش استرس و ناراحتی او می کند.
در آغوش گرفتن ، سیستم عصبی پاراسمپاتیک را بهبود داده و احساس امنیت و اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
کاهش درد و بیماری با بغل کردن
کاهش استرس در اثر بغل کردن می تواند برای حفظ سلامتی شما مفید باشد. بررسی که روی 400 بزرگسال انجام شد به محققین نشان  داد که در آغوش گرفتن می تواند احتمال بیماری را کاهش دهد. بغل کردن باعث ترشح اندورفین در بدن می شود که مسیرهای انتقال درد را مسدود کرده و درد را تسکین می دهد همچنین باعث افزایش جریان خون در بافت های نرم بدن و آرام کردن دردهای مزمن می شود.
بغل کردن می توانید از بیماریهایی مثل خارش گلو یا آبریزش بینی جلوگیری کند و با کاهش فشار خون و خستگی به  بیماران کمک می کند درد کمتری احساس کنند و کیفیت زندگیشان بهبود پیدا کند.
تاثیر ضد پیری بغل کردن

محققان پیشنهاد می کنند که در آغوش کشیدن به دلیل تاثیر هورمون های احساس خوب ، خاصیت ضد پیری دارد. افزایش ترشح هورمون های اکسی توسین و سروونین باعث خواب بهتر و انتخاب های سالم تر در زندگی می شود که علایم پیری را کاهش می دهد.
افزایش نشاط با بغل کردن
بغل کردن می تواند میزان ترشح سروتونین در مغز را افزایش بدهد و باعث افزایش شور و نشاط و عزت نفس در فرد شود. افراد افسرده و تنها میزان سروتونین در بدنشان کاهش پیدا می کند. بغل کردن باعث افزایش سروتونین و اندورفین در عروض شده و باعث ایجاد شادی و لذت در فرد می شود و غم و اندوهش را کاهش می دهد.  جالب است بدانید که بغل کردن افرادی که به دلیل مرگ عزیزان در انزوا فرو رفته اند را از انزوا در می آورد.
افزایش سلامت قلب با بغل کردن
در مطالعه ای که مخققان روی 200 بزرگسال انجام دادند ، یک گروه از شرکای عاطفی به مدت 10 دقیقه دست های یکدیگر را نگه داشتند و با یک آغوش 20 ثانیه ای به هم متصل شدند و گروه دیگر فقط کنار هم نشستند.
در گروه اول کاهش فشار خون و ضربان قلب به طور قابل توجهی مشاهده شد ، محققین به این نتیجه رسیدند که رابطه محبت آمیز می تواند برای سلامت قلب مفید باشد.
افزایش شادی با بغل کردن

هورمون اکسی توسین به عنوان هورمون در آغوش گرفتن شناخته می شود.
به گفته دانشندان هورمون اکسی توسین نقش بسیار زیادی در حفظ روحیه و سلامت به خصوص در زنان ایفا می کند. اکسی توسین باعث کاهش فشار خون و کاهش استرس و کاهش هورمون نوراپینفرین می شود.
مزایای مثبت اکسی توسین در زنان حتی به جنین آن ها هم منتقل می شود. هرچه رابطه فیزیکی بیشتری با شریک عاطفی خود داشته باشید و بیشتر یکدیگر را بغل کنید میزان ترشح اکسی توسین در بدنتان افزایش پیدا کرده و احساس شادی و ثبات عاطفی بیشتری خواهید داشت.
کاهش درد با بغل کردن
بغل کردن می تواند منجر به کاهش درد شود. در آغوش کشیدن و نوازش زنانی که دچار درد قاعدگی هستند،درد آن ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
منبع : بیتوته


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2685  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43721  نفر
بازدید ماه: 186386  نفر
کل بازدید ها: 1351921  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید