دوچرخه برقی چیست و چه استفاده هایی دارد؟

پاسخ این سوال به این شکل می باشد که دوچرخه هایی هستند که مجهز به موتور الکتریکی کوچک و خاصی هستند که دوچرخه‌سوار را در پدال زدن یاری می‌نمایند. اغلب افراد زمانی که صحبت از دوچرخه می شود به خوبی از انواع آن باخبر هستند و چه بسا زمان های طولانی در کودکی و نوجوانی با دوچرخه های کودک از سواری به وسیله دوچرخه لذت برده اند ولی عموما نمی دانند دوچرخه ی برقی چیست و چه کاربردهای بی نظیری دارد، در این مقاله سعی داریم شما را با دوچرخه برقی آشنا کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
دوچرخه برقی یا همان ebike، دوچرخه الکتریکی است که  از نظر ظاهری با دوچرخه های ساده تفاوت چندانی ندارند، اما موضوعی که باعث تفاوت های عمده ی این وسیله ی پر کاربرد با مدل ساده آن می‌شود، بحث مربوط به موتور ، سیستم برقی و کنترلر هست.
اجزای تشکیل دهنده ی دوچرخه برقی

    ۱- موتور
    ۲-درایور
    ۳-نمایشگر
    ۴-اهرم گاز
    ۵-سنسور کمک پدال
    ۶-چراغ های جلو وعقب
دوچرخه برقی چیست؟
دوچرخه معمولی را تصور کنید و به آن یک موتور ، یک باتری و یک کنترلر اضافه کنید. اینها اساسی ترین قسمت های ebike هستند.
موتور دوچرخه برقی نباید شما را به حرکت درآورد ، بلکه باید در هنگام رکاب زدن به شما کمک کند. میزان کمک موتور بستگی به تنظیمات انتخابی شما و میزان پدال زدن شما دارد. با دوچرخه برقی ، مقابله با کشش سربالایی یا باد مخالف قوی آسان میشود. داشتن یک موتور الکتریکی برای کمک به شما در سفرهای دورتر کمک می کند ، زیرا دیگر به قدرت و استقامت خود وابسته نیستید.
وقتی دوچرخه برقی را رکاب می زنید ، سنسورهای داخلی میزان تلاش شما را کنترل می کنند و موتور با توان خروجی شما مطابقت دارد. موتور به طور ناگهانی دوچرخه را به جلو حرکت نمی دهد.
موتور یک دوچرخه می تواند به صورت mid یا روی توپی جلو یا عقب آن قرار گیرد. منبع تغذیه دوچرخه برقی ، شامل یک باتری است که اغلب خارج از قاب نصب می شود. باتری های بسیاری از مدلهای دوچرخه برقی قابل جدا شدن هستند ، بنابراین هنگامی که شارژشان تمام می شود، می توانید آنها را به سرعت تعویض کنید. با این حال ، برخی از مدل ها دارای باتری در قاب هستند ، به این معنی که برای شارژ دوچرخه باید دوچرخه را به پریز برق نزدیک کنید.
کنترلر ebike به شما این امکان را می دهد که میزان کمک هنگام رانندگی را تعیین کنید. این کمک می تواند از یک حرکت ملایم تا یک قدرت خوب برای کمک به شما در صعودهای سخت متفاوت باشد.
چگونه با دوچرخه برقی سواری کنیم؟
دوچرخه برقی تقریبا شبیه دوچرخه سواری معمولی است. موتور الکتریکی را روشن می کنید ، سطح کمک را روی کنترلر تنظیم می کنید و شروع به رکاب زدن می کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که هندلینگ دوچرخه برقی از دوچرخه معمولی کمی متفاوت است زیرا به دلیل داشتن باتری و موتور ، سنگین تر از دوچرخه های سنتی هستند. لاستیک های دوچرخه برقی معمولاً عریض تر هستند تا وزن اضافی را تحمل کنند. در دوچرخه های برقی اغلب ترمزهای دیسکی قرار دارد تا قدرت توقف کافی داشته باشند.
همچنین امروزه در بازار دوچرخه های برقی وجود دارد که دارای اهرم گاز هستند. با استفاده از این مورد می توانید بین پدال زدن بدون استفاده از موتور الکتریکی ، دریافت کمک از موتور الکتریکی یا حتی تکیه بر قدرت موتور بدون رکاب زدن ، جابجا شوید.
موتور دوچرخه برقی


موتور دوچرخه برقی قلب تپنده‌ی دوچرخه برقی شماست، هرگز نباید موتور دوچرخه برقی را با موتورسیکلت برقی اشتباه بگیرید. موتور دوچرخه نباید باعث حرکت شما شود بلکه باید به شما در هنگام پدال زدن کمک کند تا بهتر بتوانید رکاب بزنید و لذت بیشتری از سواری خود احساس کنید.
به بیان بهتر موتور دوچرخه برقی میزان نیروی وارده را بیشتر می کند و شما کمتراحساس خستگی می‎کنید و در نتیجه در سربالایی ها و تپه ها که به راحتی نمی توانید دوچرخه سواری کنید مسیر را برایتان هموار می‌کند، و از طرفی موتور دوچرخه برقی به شما این امکان را می‌دهدکه سرعت دوچرخه را ثابت نگه‌دارید. در حال حاضر برخی از دوچرخه ها به گونه ای طراحی شده اند که نیازی به رکاب زدن اولیه هم نیست و شما می توانید به راحتی  با استفاده از دسته گاز دوچرخه سواری کنید.
انواع موتور دوچرخه برقی
موتور دوچرخه برقی در سه حالت جلو، عقب و وسط دوچرخه نصب می شود، که هر کدام از این روش های نصب مزایا و معایب خاص خود را دارند.
دوچرخه‌ های برقی که موتور در وسط آن‌ها نصب می شود را اصطلاحا درایو متوسط می‌گویند. به‌ موتور های که در جلو یا عقب دوچرخه برقی نصب می شود هاب می گویند.
چرا که در این مدل ها موتور درمرکز چرخ قرار می گیرد و از همین طریق نیرو ی مورد نیاز، بدون واسطه در چرخ جلو که برروی آن نصب شده است ذخیره می‌شود .
در ادامه انواع موتور را به صورت مختصر توضیح می‌دهیم:
هاب جلو
موتور های هاب جلو موتورهایی هستند که در مرکز جلو دوچرخه نصب می شود این نوع موتور در دوچرخه باعث می‌شود دوچرخه سوار در هنگام سواری به جلو کشیده  شود در  این نوع تایر جلو به وسیله ی موتو رانده می‌شود .
اگر در دوچرخه  برقی به دنبال سرعت بالا هستید دوچرخه های هاب جلو برای شما ساخته شده است چراکه این موتور ها وزن بسیار پایینی دارند.
معایب
موتورهای هاب جلو به دلیل وزن کم و طریقه نصب ، ممکن است به دوچرخه سوار حس افتادن را القا کند البته این حس را تنها در شیب های زیاد و یا باد های شدید خواهید  داشت.
موتور های هاب عقب
 موتور های توپی عقب، رایج ترین نوع موتور در بازار به حساب می آید. این نوع از موتور به دوچرخه سوار قدرت بیشتری می‌دهد، این موتور برای افرادی که علاقمند هستند زمان زیادی را به دوچرخه سواری بپردازند مناسب ترین گزینه است.
موتور های هاب عقب در مرکز چرخ عقب نصب می شود و همین موضوع باعث تمرکز بیشتر بر روی قدرت موتور در هنگام دوچرخه سواری است. 
مزایا
 موتور های هاب عقب سواری بسیار ساده تری نسبت به مدل هاب جلو دارند و سواری آن‌ها مشابه به سواری دوچرخه های ساده است . این موضوع باعث می شودکه شما برای شروع نیاز به یادگیری نداشته باشید و بتوانید این دوچرخه را هم مشابه با دوچرخه های ساده سوار شوید، همان‌طور که می‌دانید  همه ی دوچرخه ها با نیروی محرکه  شروع به فعالیت می‌کنند، حال می‌خواهد این نیرو از طریق های سنتی و با رکاب زدن باشد و یا به کمک موتور دوچرخه اتفاق بیافتد
در این دوچرخه ها عملکرد دسته گاز بسیار قدرتمند تر از مدل هاب جلو آن است  و این موضوع  در حین سواری به شما امکان افزایش سرعت در کوتاه ترین زمان ممکن را می دهد.
 موتور های درایور متوسط
 این نوع از موتور ها در تپه ها و کوهستان عملکرد بسیار خوبی دارند و  تقریبا آن‌‌ها را می‌توان به عنوان دوچرخه های کوهستان نام برد. موتور های درایو متوسط در حال حاضر کمیاب ترین نوع موتور است. به دلیل کیفیت پایین، وزن بسیار بالا و قیمت گران طرفداران چندانی ندارند.
eBike چیست؟
دوچرخه برقی یکی از چابک ترین و راحت ترین وسایل نقلیه زمان ما است. با تأثیرات مثبتی که بر سلامتی ، محیط زیست و جامعه دارند، دوچرخه های الکتریکی معنای جدیدی را برای تحرک هوشمند ایجاد کرده اند. اجزای مدرن و طراحی ساده و در عین حال ابتکاری دوچرخه های برقی، امکان ماجراجویی های مختلف از کوه پیمایی در کوهستان گرفته تا گشت و گذار در خیابان های شهر  را فراهم می کند .
دوچرخه برقی چگونه کار می کند؟
دوچرخه های الکتریکی هدایت ، پدال ، ترمز ، تعویض دنده و کلیه عملکردهای مکانیکی را درست مانند دوچرخه معمولی انجام می دهند فقط اینکه به منظور کمک به انسان یک موتور برقی را به سیستمش اضافه کرده اند. این سیستم به طور کامل باعث راندن دوچرخه نمیشود بلکه فقط به راندن دوچرخه توسط دوچرخه سوار کمک میکند.
اجزای دوچرخه برقی
دوچرخه برقی چیست
میزان قدرت موتور دوچرخه برقی
سنجش قدرت موتور برقی ها را با واحد وات مشخص می کنند. میزان قدرت دوچرخه برقی ها با هم متفاوت است اما به طور میانگین قدرت موتور  از ۲۵۰ وات شروع می‌شود و تا ۱۰۰۰ می‌رسد.  اگر قصد استفاده از دوچرخه برقی در مسیر های درون شهری و هموار دارید موتور انتخابی شما باید از ۲۵۰ وات تا ۵۰۰ باشد واگر می‌خواهید در مسیر های کوهستان و یا ساحلی استفاده کنید نیاز به دوچرخه با مو تور ۷۰۵ تا ۱۰۰۰ وات دارید.
درایور یا کنترلر
 درایور دوچرخه برقی همان مغز متفکر الکتریکی دوچرخه برقی شما است.
درایور برای شما دوچرخه برقی تان را کنترل می کند و اصل درایور دوچرخه برقی از باتری سنسور همانند یک کنترلر عمل می‌کند و کنترل موتور، سرعت، شروع و توقف دوچرخه شما را به عهده دارد.
و در صورت نیاز به تمام قطعات می تواند دسترسی پیدا کند تا عملکرد تمام قطعات را کنترل کند، یک درایور از تراشه های اصلی و تعداد زیادی لوازم جانبی (مقاومت ، سنسور و…) تشکیل شده است.
وظیفه‌ی کنترلر :
حفاظت از ولتاژ بیش از حد
حفاظت در برابر ولتاژ پایین
محافظت در برابر دمای بیش از حد
حفاظت از ترمز
نمایشگر دوچرخه برقی
نمایشگر دوچرخه برقی یکی از مهمترین قطعات دوچرخه برقی است.
در اصل رابط بین دوچرخه سوار و دوچرخه برقی شما است شما از روی نمایشگر اطلاعات کاملی از روند دوچرخه خود متوجه می‌شوید.
وظیفه نمایشگر دوچرخه برقی
 خاموش و روشن کردن دوچرخه برقی ، نمایش میزان شارژ باتری، تنظیم سیستم پدال کمکی،  خاموش و روشن کردن چراغ ها و… را شما در  نمایشگر دوچرخه برقی می توانید به راحتی مشاهده کنید.
دو نوع نمایشگر در بازار برای دوچرخه برقی ها وجود دارد.
 نمایشگرLED
نمایشگر LCD
نمایشگر LCD از کیفیت بسیار بالا تری برخوردار است. در شرکت دنرو تمامی دوچرخه ها از نمایشگر  LCD  استفاده شده است.
ویژگی هایی نمایشگر LCD 
این نمایشگر ضد آب است و شما در شرایط بارانی می توانید به راحتی و بدون نگرانی از بابت خرابی دوچرخه سواری کنید و از نمایشگر خود استفاده کنید.
این نوع از نمایشگر بر خلاف نمایشگر LED در زیر نور مستقیم خورشید قابل خواندن است و شما می توانید در تابستان از نمایشگر دوچرخه تان استفاده کنید، همچنین قطعات مختلف و جرئیات این دوچرخه را شما می توانید از خود شرکت در صورت خرابی تهیه کنید و  بابت کمبود لوازم آن نگرانی وجود ندارد.
اهرم گاز
دسته گاز اهرمی برای تعیین میزان سرعت شما است. شما به کمک اهرم گاز می توانید سرعت دوچرخه را تعیین کنید و یا در سرعت مورد نظر دوچرخه را نگه دارید .
سنسور کمک پدال
سنسور پدال به شما برای سواری ساده تر کمک می‌کند. همان‌طور که می‌دانید دوچرخه های برقی برخلاف دوچرخه های ساده نیازی به انرژی مستقیم شما ندارند، اما دوچرخه برقی با کمک سنسور کمک پدال و به وسیله ی موتور می‌تواند به شما سواری به شدت راحت‌تری هدیه کند و لذت دوچرخه سواری  بدون خستگی را برای  شما به ارمغان بیاورد.
 چراغ های جلو و عقب
 برخی از دوچرخه سوران تصور می‌کنند برای دوچرخه سواری در شب کافی است که از کاور های شبرنگ استفاده کنند اما این تصور کاملا اشتباه است چرا که در دل جاده و یا مسیر های کوهستان نور بسیار کم است و شما صرفا با شبرنگ نمی توانید یک سفر بی خطر را تجربه کنید
دوچرخه سواری و رفتن به کوهستان و یا زدن به دل طبیعت برای دوچرخه سواران عموما همراه با لذت است ولی این لذت اگر بدون چراغ و یا روشنایی باشد قطعا خطرات جبران ناپذیری را برای دوچرخه سوار به همراه دارد.
به همین دلیل برای دوچرخه های برقی عموما چراغ جلو و عقب تعبیه شده است که این خطرات را کاهش داده و مسیر را برای دوچرخه سوارانی که به دوچرخه سواری در شب علاقه مند هموار  و بی خطر می‌کند.
امروزه چراغ های دوچرخه  در طراحی  های متفاوتی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.  چراغ ها را عموما از میزان نور ها متمایز می کنند.
هر چه نور دوچرخه برقی بیشتر باشد هزینه ها نیز بیشتر می شود و چراغ با کیفیت تری به حساب می آید.
انواع دوچرخه های برقی از نظر سواری
شهری ، COMMUTER


این دوچرخه برقی مخصوص کارهای روزمره در مناطق شهری و خیابان ها است ، رفت و آمد را سریعتر میکند .
CRUISER ، دوچرخه باری

سواری این مدل دوچرخه بسیار آسان است. مخصوص حمل لوازم و وسایل است.به گونه ای طراحی شده که اضافه کردن بار و وزن به دوچرخه کمترین خستگی را به دوچرخه سوار انتقال میدهد. هندلینگ پایدار و طراحی ارگونومیکش از مهمترین خصوصیات این مدل دوچرخه برقی است.
تاشو FOLDING

تمام ویژگیهای یک دوچرخه برقی را دارد به اضافه اینکه قابلیت تا شدن ، جمع شدن هم دارند.این دوچرخه در حالت تا شده به راحتی در داخل صندوق عقب ماشین ، چمدان ، یا زیر میز کارتان جا میگیرند. اغلب این مدل دوچرخه ها سبک هستن تا بتوان آنها را با خود در مترو و اتوبوس به راحتی جابه جا کرد. اغلب افرادی از این مدل دوچرخه استفاده میکنند که یک مسافرت ترکیبی دارند یعنی مقداری از مسیر را میخواهند با دوچرخه بروند و مقداری  از مسیر را با وسایل نقلیه دیگر اما میخواهند دوچرخه هم همراهشان باشد.
eCARGO

دلایل زیادی وجود دارد که مردم دوچرخه eCargo را انتخاب می کنند. از حمل کودکانشان تا حمل وسایل ورزشی و تفریح در کوه  .دوچرخه eCargo به شما امکان انعطاف پذیری در سفر و حمل آسان بار را میدهد.
TOURING ، مسافرتی
اگر به دنبال ماجراجویی هستید ، یک تور دوچرخه سواری برقی بروید. این دوچرخه برقی، سواری اش بسیار راحت است و مناسب مسافت های طولانی است.
eMTB ، کوهستان

شیب های تند با این دوچرخه برقی پیمودنش آسان است. دوچرخه مناسب مسیرهای کوهستانی دشوار و سربالایی های سخت است.
 دلایل استفاده از دوچرخه برقی
    کاهش ترافیک
    کاهش آلودگی هوا
    کاهش آلودگی صوتی
    کاهش وزن و تناسب اندام
    ورزش و تحرک بیشتر
    تفریح و هیجان
کلام پایانی
تفاوتی نمی‌کند که به چه دلیل و یا دلایلی می‌خواهید دوچرخه برقی تهیه کنید اما توجه داشته باشید از دوچرخه برقی استفاده کنید که اورجینال و با کیفیت باشد و یا اگر دوچرخه ساخت ایران است دقت داشته باشید که موارد بالا به خوبی درآن رعایت شده باشد. تا بتوانید نهایت استفاده را از دوچرخه برقی خود کنید.
منبع : دنرو


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2842  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43878  نفر
بازدید ماه: 186543  نفر
کل بازدید ها: 1352078  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید