مهمترین مشکلات خانواده های امروزی و بهترین راه حل

برای کاهش مشکلات خانواده های امروزی با توجه به مشکلات روحی، اقتصادی و اجتماعی باید روی افزایش سازگاری و تعهد و همکاری زوجین تمرکز کرد. در این مطلب شما را با مشکلات زندگی خانواده های امروزی آشنا می کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
با وجودی که خانواده کوچکترین واحد اجتماعی است ولی موثرترین واحد تربیتی وآموزشی محسوب می شود که میتواند منبع تغییرات فردی و اجتماعی و رشد ارزش های انسانی باشد. عملکرد مطلوب خانواده منجر به بهبود روابط عاطفی، روحی، اقتصادی و اجتماعی می شود.
خانواده های امروزی به دلیل تغییر الگوها ، افزایش سطح مصرف خانواد ، عدم همبستگی بین سطوح درآمد و هزینه ها ، اختلاف نسل ها که منجر به تفاوت ارزشها در دیدگاه والدین و فرزندان شده ، تغییرات اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگ و سیاسی با بحران های مختلف روبرود هستند.
مهم ترین مشکلات خانواده های امروزی
تحولات اجتماعی و فکری در دنیای امروز به قدری سریع و گسترده است که ساختار و الگوهای خانوادگی را مدام در ابعاد مختلف تغییر میدهد. بسیار از ناهنجاری های اخلاقی خانواده امروز ریشه در عدم توجه به موارد ساده ای دارند که با گذشت زمان به یک مشکل غیر قابل حل تبدیل می شوند.
اختلاف عروس و مادرشوهر

یکی از مشکلات زوج های جوان زندگی کردن عروس و مادر شوهر در یک مکان است. اگر میخواهید زندگی مستقل و شادی  داشته باشید بهتر است جدایی از مادر خود را حفظ کنید.
تناسب تحصیلات
عشق عامل مهمی برای استحکام خانواده محسوب می شود ولی سطح سواد و معلومات دو نفر هم نقش بسیار موثری در دیدگاه زن و شوهر نسبت به هم دارد. اگر سطح معمولا یا سطح سواد دو نفر فاصله اش به قدری زیادی باشد که یک نفر آگاهی طرف مقابل را بسیار کمتر از خودش ببیند و او را ضعیف و کوچک بشمرد و خودش را استاد و دیگری را شاگرد ببیند قطعا تاثیر ناخوشایندی بر رابطه خواهد گذاشت.
ناسازگاری جنسی

رابطه جنسی مداوم زناشویی که برای هر دو نفر لذت بخش باشد از بروز بسیار از مشکلات خانوادگی جلوگیری میکند. عدم هماهنگی نیاز جنسی یا عدم اشنایی با ارضا کردن همسر و عدم تمایل به آشنا شدن با علایق او در رابطه جنسی میتواند زمینه ساز مشکلات خانوادگی شود.
زندگی لوکس

در دنیای امروزه زندگی لوکس بر زندگی ساده غلبه پیدا کرده  است و با توجه به فرهنگ مصرف گرایی امروزه و افزایش کالاهای لوکس خانواده ها برای رسیدن به این امکانات لوکس تحت فشار قرار می گیرند و عدم توانایی برای خرید برخی از این کالا ها منجر به احساس ناخوشایند در آنها می شود.
عدم شناخت کافی
شاید تصور کنید عدم شناخت فقط مخصوص ازدواج های سنتی است ولی در کمال تعجب با وجود راحت تر شدن ارتبات ها و کاهش آمار ازدواج سنتی باز هم زوجین زیادی بدون شناخت کافی وارد زندگی مشترک می شوند. علاقه مندی و عمیق شدن رابطه عاطفی در اغلب افراد مانع از سنجش صحیح دو نفر از یکدیگر می شود. زمانی که دو نفر صرفا به قصد ازدواج وارد یک رابطه می شوند و به جای این که وقت روی شناخت هم بگذارند به فکر سریعتر ازدواج کردن هستند بعد از ازدواج با شکست مواجه می شوند.
استفاده غلط از فمینیست
گاهی اوقات استفاده ابزاری از فمینیست میتواند بر مشکلات خانواده های امروزی دامن بزند. تشویق زنان به خشونت ، سر باز زدن از مسئولیت های زناشویی ، نپذیرفتن نقش مادری ، خیانت و غیره میتواند به زندگی خانوادگی آسیب بزند.
سنت های غلط
برخی زوجین به قدری درگیر سنت ها می شند که رابطه خودشان را فراموش می کنند. برگزاری مراسم مختلف ، جشن ها و هدیه های غیر ضروری ، چشم و هم چشمی ، جهیزیه سنگین ، عروسی مجلل ، دخالت اطرافیان  و غیره که باعث فشار مالی و روانی زیادی بر زوجین می شود هم از مشکلات خانواده های امروزی است.
عدم استقلال فکری

اگر یک یا هر دو نفر زوجین با عدم استقلال فکری درگیر باشند و برای گرفتن هر تصمیمی باید نظر یکی از اعضای خانواده خودشان یا دوستانشان را بپرسند ، مشکلات جدیدی برای خانواده ایجاد خواهد شد. عدم استقلال فکری مهم ترین علت اختلاف و مشکلات خانواده های امروزش ایت. پسرانی که وابسته به مادرشان هستند و هر کاری را به او گزارش میدهند یا دخترانی که تمام وقتشان را در منزل پدر و مادرشان سپری میکنند و برای هر کاری تصمیم آنها را اعمال میکنند.
نداشتن مهارت حل مسئله

نداشتن مهارت حل مسئله یکی از مهم ترین علل دعوان و مشاجرات خانوادگی است. مثلا پدر به جای گفتگو از کتک زدن استفاده می کند یا زن و شوهر با هر اختلافی قهر میکنند.
نداشتن  مهارت حل مسئله میتواند به زندگی فرزندان در آینده و زندگی زناشویی آسیب های زیادی بزند.
مشکلات مالی
عدم استقلال مالی و عدم تامین نیازهای مالی میتواند یکی از مهم ترین علل تنش و اختلاف در خانواده های امروزی باشد. مشکلات مالی فشار روانی زیادی به زوجین وارد میکند و همین فشار باعث ایجاد بی حوصلگی ، کم حرفی ، بدخلقی و در نهایت تضعیف رابطه عاطفی و جنسی زوجین می شود.
راه حل مشکلات خانواده های امروزی

اگر نمی توانید با گفتگو یا مطالعه مطالب آموزشی مشکلات خودتان را حل کنید یا قبل از ازدواج به شناخت درستی از طرف مقابل برسید میتوانید از مشاوره قبل ازدواج یا مشاوره زوج درمانی استفاده کنید. از تقلیدهای کورکورانه از دیگران یا شعارهای جنبش های اجتماعی اجتناب کنید و سعی کنید هر مسئله یا تغییری را قبل از اجرا با مشورت هم و با منطق خودتان بررسی کنید.
اغلب ازدواج هایی که منجر به طلاق می شوند با عشق و علاقه شروع شده  اند بنابراین باید ضمن احترام به محبت و علاقه ای که بین شما وجود دارد نسبت به حقوق قانونی تان محتاط باشید. برای زندگی خودتان چارچوب مشخص کنید و از حریم رابطه تان مراقبت کنید.
از سنت های اشتباه مثل عروسی لوکس ، جهیزیه گران ، مهریه بالا ، هدیه های آنچنانی و غیره پیروی نکنید. نیازی نیست برای هر عید و مناسبتی هدیه های گران قیمت بخرید. میتوانید با یک شاخه گل یک شام خوشمزه یا یک قرار عاشقانه موقعیت های مختلف را برای خودتان ماندگار و زیبا کنید.
بعد از ازدواج مستقل بودن و استقلال فکری را تمرین کنید. آسیب عدم استقلال فکری به زندگی زناشویی بسیار سنگین و جبران ناپذیر است و کمتری تاوان آن از بین رفتن صمیمیت بین زوجین خواهد بود.
مهارت حل مسئله را بیاموزید ، ناآگاهی زوجین از مهارت حل مسئله باعث می شود که نتوانند برای حل مشکلاتشان گفتگو کنند و درگیر قهر و دعواهای پی در پی شوند و از سویی دیگر نتوانند فرزندشان را به درستی تربیت کنند.
مدیریت مالی داشته باشید تا بتوانید از پس هزینه های زندگی بربیایید. قبل از تصمیم گرفتن برای فرزند آوری به فکر پشتوانه مالی باشید و بی گدار به آب نزنید.
منبع : بیتوته


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2635  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43671  نفر
بازدید ماه: 186336  نفر
کل بازدید ها: 1351871  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید