معرفی کتاب با کفش من راه برو

اورلی کرتن در کتاب با کفش من راه برو روش‌هایی را به والدین آموزش می‌دهد تا از طریق به‌کار‌بستن آن‌ها بتوانند کودک‌شان را بیشتر درک کنند. کرتن در این کتاب کاربردی، با ارائه‌ی تکنیک‌های علمی، تجربی و همینطور مثال، تمرین و آزمون‌های متعدد، به آن‌ها کمک می‌کند در برابر رفتار و احساسات کودکان واکنش مناسبی از خود بروز دهند. برای آشنایی بیشتر این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
درباره‌ی کتاب با کفش من راه برو
برای خیلی از والدین پیش آمده که در مواجهه با احساسات فرزندشان درچار سردرگمی شوند. نمی‌دانند دلیل رفتار او چیست و نمی‌دانند خود باید چه واکنشی نشان دهند. کودک شاید هر روز احساسات متفاوتی از خود بروز دهد، و در برابر صحنه‌های مشابه و تکراری هر بار رفتار متفاوتی داشته باشد. این جریان متناوب و متغیر ممکن است والدین را به این نتیجه برساند که بچه‌ها قابل‌ِپیش‌بینی نیستند و شرایط را بغرنج‌تر و سخت‌تر کند. این موضوع دغدغه‌ی اکثر پدرها و مادرهاست و ذهن‌شان را به خود مشغول کرده.
دکتر اورلی کرتن (Aurélie Crétin) روان‌شناس و متخصص امور تربیتی کودکان است و سال‌هاست که با این مسأله مواجه است: والدینی که نمی‌دانند باید در برابر کودک‌شان چه واکنشی از خود نشان دهند و به نظرشان نمی‌توانند او را درک کنند. کرتن اما معتقد است با یاد گرفتن شیوه‌ی رویارویی مناسب با کودکان و تمرین و مطالعه، می‌توان در این زمینه به مهارت دست پیدا کرد: مهارت درک کردن بچه‌ها، احساسات‌شان و نشان دادن رفتار درست در برابر آن‌ها.
کتاب با کفش من راه برو (Vivre mieux avec les émotions de son enfant) حاصل سال‌ها تدریس، درمان و تجربه‌ی اورلی کرتن است. او در این کتاب بر چهار احساس عمده و مهم بچه‌ها دست می‌گذارد: ترس، خشم، شادی و اندوه. او تلاش می‌کند احساسات کودکان را تشریح کند و پس از آن شیوه‌ی واکنش به آن‌ها را نشان دهد. کتاب حاضر کمک می‌کند با ترس کودک بهتر روبرو شوید و این اجازه را بدهید که شادی و خوشحالی‌اش را نشان دهد و لذت ببرد. همینطور فرامی‌گیرید که خشم او را درک کنید، در برابر آن واکنش مناسبی بروز دهید، و هنگام ناراحتی به او آرامش بدهید.
کتاب با کفش من راه برو تفاوت بین احساسات شدید و نرمال را توضیح و همچنین به شما آموزش می‌دهد احساسات‌تان را به‌عنوان مادر یا پدر بهتر کنترل و مدیریت کنید. کرتن معتقد است که بخشی از احساسات عجیب بچه‌ها ریشه در رفتار والدین آن‌ها دارد، بنابراین برای برطرف شدن آن احساسات، پیش از هر چیز والدین باید خود را تغییر دهند.
اورلی کرتن در کتاب با کفش من راه برو مسائل را با لحنی ساده و به دور از پیچیدگی تحلیل می‌کند تا همه بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. او تلاش دارد با ارائه تکنیک‌ها و ابزارهای ضروری کمک کند تا والدین و فرزندان با احساسات‌شان روبرو شوند. او در این کتاب از رویکرد رفتاری و شناختی و نظریه‌های دیگر کمک گرفته تا در نهایت، کتابش ترکیبی از اطلاعات، آگاهی، ادراک و عمل باشد. با این وجود کرتن به‌هیچ‌وجه نمی‌خواهد شما روان‌شناس کودک‌تان باشید یا تحلیل پیچیده‌ای از وضعیتش پیدا کنید، او فقط سعی دارد کمک کند بهتر درکش کنید تا زندگی راحت‌تری کنار هم داشته باشید.
کتاب با کفش با من راه برو را زینب چینی‌چیان ترجمه و نشر شمعدونی منتشر کرده است.
درباره‌ی مجموعه‌ی زندگی بهتر
مجموعه‌‌کتاب‌های زندگی بهتر تلاش دارد اطلاعات مفید و مؤثری را به نحوی در اختیار خواننده قرار دهد که درک بهتری از روان و بدن خود بدست آورد و بتواند خود را بهتر مدیریت کند. این مجموعه سه هدف اساسی را دنبال می‌کند: معتبر بودن در حوزه‌های خاص خود، ارائه‌ی تمرین و شیوه‌ی درمان متناسب با معیارهای انسانی و عاطفی و انتقال صریح دانش.
کتاب با کفش من راه برو برای چه کسانی مناسب است؟
این کتاب به همه‌ی والدین توصیه می‌شود. پدر و مادرهایی که تصور می‌کنند در درک احساسات کودک‌شان دچار مشکل هستند و نمی‌دانند چطور باید واکنش نشان دهند، احتمالاً پاسخ خیلی از سؤالات‌شان را در این کتاب خواهند یافت.
با اورلی کرتن بیشتر آشنا شویم
دکتر اورلی کرتن روان‌شناس بالینی و روان‌درمانگر فرانسوی است که در درمان‌های شناختی و رفتاری تبحر دارد. کرتن بیشتر بر روی سلامت روان کودکان متمرکز است: در مواجهه با مشکلاتی همچون ترس، خشم و ناراحتی کمک‌شان می‌کند، اختلالات یادگیری و کم‌توجهی آن‌ها را درمان می‌کند و مدیریت احساسات را به آن‌ها آموزش می‌دهد. او به این ایده اعتقاد دارد که شاد بودن بسیار مهم‌تر از کامل بودن است.
اورلی کرتن استاد رشته‌ی آسیب‌شناسی روانی کودکان و نوجوان در دانشگاه لیون 1 کلود برنارد است. او کتاب‌ «بازی‌های اعتماد‌به‌نفس» را هم در سال 2019 منتشر کرده است.
جملات برگزیده‌ی کتاب با کفش من راه برو
    احساسات، هیجان‌های مادی و جسمانی هستند که سراسر زندگی ما را شکل می‌دهند.
    احساسات کودک او را به عمل، گفتگو، برقراری ارتباط و جستجوی راه‌حل سوق می‌دهد و درنهایت او را با محیط اطرافش سازگار می‌کند.
    وقتی یک احساس به‌وجود می‌آید، حتماً دلیل موجهی دارد. توجه داشته باشید که مبارزه با آن فقط موجب تشدید یا گسترش آن «درون» ما خواهد شد.
    استقبال از احساسات کودک، پذیرش و درک آن، هر چند کار ساده‌ای نیست، اما به شما و کودکتان این امکان را می‌دهد تا با آن بهتر روبه‌رو شوید و تجربه خوشایندتری از آن داشته باشید.
در بخشی از کتاب با کفش من راه برو می‌خوانیم
پدر و مادر خوب، به این معنا نیست که همیشه باید همه‌چیز تمام و کمال انجام شود؛ بلکه یعنی کودک خود را دوست بدارید و تلاش کنید بهترین کار «ممکن» را انجام دهید و ما اغلب، همین واژه «ممکن» را فراموش می‌کنیم. به بیان دقیق‌تر، بهترین کار ممکن بر اساس آنچه در زندگی حال حاضر فرزندتان می‌گذرد و همچنین با توجه به گذشته‌اش و همه این‌ها باید به روشی خیرخواهانه انجام شود؛ حتی اگر گاه پیش بیاید که عصبانی شوید یا ندانید اصلاً چه کار باید بکنید. در واقع، فرزندتان نیت خیر شما را حس می‌کند و می‌فهمد؛ حتی اگر شما کامل نباشید.
بنابراین، باید به خود اعتماد کنید؛ به آنچه هستید و به نیت خیرتان آگاهی پیدا کنید و احساس گناهتان را به سطل آشغال بیندازید. احساس گناه نه‌تنها موجب پیشرفت شما نمی‌شود، بلکه حتی گاهی مانع از رفتن شما در مسیری می‌شود که برایتان مهم است. باید با خودتان مهربان و باگذشت باشید: «من بهترین کاری را که می‌توانم، انجام می‌دهم. با توجه به آنچه هستم، حتی اگر کامل و عالی نباشم، تلاش می‌کنم که دفعه بعد از این ضعفم عبور کنم.»
حتی ممکن است بعضی وقت‌ها این احساس گناه بسیار شدید باشد، اما باید به یاد داشته باشید که کار نادرستی انجام نداده‌اید. این رفتارها غیرارادی هستند. در «کار» پدر و مادر بودن، آنچه را به آن افتخار می‌کنید، در نظر بیاورید و آن قسمت‌هایی را که قصد دارید بهبود ببخشید، علامت‌گذاری کنید. این کار با تنبیه «زدن ترکه روی انگشتان» متفاوت است. خود شما هم احساساتی دارید که بدون آن‌ها نمی‌توانید زندگی کنید یا نمی‌توانید مانعشان شوید. ژیزل جرج، روان‌شناس بلژیکی، دراین‌باره می‌گوید: «پدر و مادر مدام نگران تکرارهای بی‌موردند.»
فهرست مطالب کتاب
یادداشت ناشر
مقدمه
فصل اول: احساسات کودکان
انواع احساسات
منشأ احساسات چیست؟
فصل دوم: درک احساسات فرزندم
سنجش شدت احساسات
احساسات پدری یا مادری ما چگونه عمل می‌کند؟
احساسات فرزندم: کجا؟ چه وقت؟ چگونه؟
فصل سوم: چگونه فرزندم را همراهی کنم
تا با احساساتش بهتر زندگی کند؟
چگونه فرزندم را در رویارویی با احساساتش همراهی کنم؟
چگونه باید در برابر احساسات فرزندم رفتار کنم؟
فصل چهارم: همراهی فرزندم، احساس به احساس
به رسمیت شناختن سرخوردگی‌
فقط در صورت لزوم به او «نه» بگویید
تشویق و تبریک: پیش به‌سوی عزت نفس
فصل پنجم: بررسی چند موقعیت‌ خاص
کودکان زیر 3 سال
کودکان تیزهوش
کودک با علائم اختلال در یادگیری
فصل ششم: حامی و همراه باشید
نتیجه‌گیری
منبع : کتابراه


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2573  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43609  نفر
بازدید ماه: 186274  نفر
کل بازدید ها: 1351809  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید