معرفی قله کلکچال

یکی از قله‌های رشته کوه البرز مرکزی، با ارتفاع تقریبی 3350 متر در شمال تهران است. قله‌ای منفرد که در نزدیکی قلل لزون‌ها و اسپیلت واقع است و از چند یال می توان به آن صعود کرد. این قله از معدود قللی است که در روی هیچ خط‌ الرأسی قرار ندارد. معروفترین مسیری که به قله کلکچال ختم می‌شود، مسیر اردوگاه است که از پارک جمشیدیه آغاز شده و بعد از گذشتن از اردوگاه کلکچال و گردنه کلکچال از یال غربی به قله کلکچال می‌رسد. به علت کولاک‌های بسیار فصل زمستان این قله را کلکچال می نامند. کلکچال را یخچال پربرف هم معنی کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر با قله ی کلکچال در ادامه با قله همراه باشید.
چشم‌انداز قله:
بر فراز قله کلکچال نمایی از شهر تهران در سمت جنوب و جنوب شرق خواهید دید.
جهت شمال قلل لزون و خط الراس توچال
شمال شرق نمایی از قله دماوند ، پناهگاه و قله دارآباد
شمال غرب قله توچال، شاه نشین
غرب قلل دوشاخ و چین کلاغ
درباره اردوگاه کوهستانی کلکچال (کولکچال)

ارتفاع این پناهگاه از سطح دریا ۲۶۰۰ متر است. این پناهگاه سه مسیر دسترسی دارد. بوستان جمشیدیه ، گلاب‌دره و دره وزباد. پناهگاه دارای تأسیسات آب ، برق و بخاری است. همچنین این مجموعه دارای چندین ردیف درختکاری بوده و امکاناتی از قبیل استخر، مسجد، بوفه، سرویس بهداشتی و غیره را دارا می‌باشد. نام دیگر این مجموعه اردوگاه دانش‌آموزی شهید باهنر است. این پناهگاه در سال ۱۳۳۹ و توسط سازمان پیشاهنگی ایران ساخته شد. در روی برج سفید آن ، نام گروه‌های پیش‌آهنگی به چشم می‌خورد. می‌توان از راه پیازچال و گردنه کلکچال، به دیگر پناهگاه‌های کوهنوردی مانند شیرپلا عزیمت نمود
چرا باید به قله کلکچال صعود کرد؟
– یکی از محبوب ترین کوههای شمال تهران برای کوهنوردان، صعود به قله کلکچال با حدود ۳۳۵۰ متر ارتفاع است.
– قله کلکچال دارای مسیرهای صعود متنوعی از سمت پارک جمشیدیه، گلابدره، دربند و حتی پارک نیلوفر است و می توان با برنامه ریزی های مختلفی به آن صعود کرد.
– ابتدای تمام مسیرهای صعود قله کلکچال دارای دسترسی مطلوب و سرویس وسایل نقلیه عمومی از میدان تجریش و سایر مناطق شمال تهران است.
– مسیر صعود قله کلکچال، دارای پاکوب پهنی است و چند چشمه، ایستگاه استراحت و به خصوص اردوگاه کلکچال در این مسیر قرار دارند.
– با ادامه مسیر کوهنوردی کلکچال می توان با صعود به قله لزون و توجال، مسیرهای کوهنوردی طولانی تری را نیز پیمود.
قله کلکچال کجاست؟
قله کلکچال، به عنوان قله ای فرعی در جنوب خط الراس توچال و شمال تهران واقع است. کلکچال در شرق دره دربند و غرب داراباد قرار گرفته است و از پارک جمشیدیه و گلابدره نیز دارای دسترسی مناسب برای کوهپیمایی است.
ارتفاع قله کلکچال از سطح دریا و پای کوه در مبدا صعود چقدر است؟


قله کلکچال ۳۳۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بر حسب مسیری که برای صعود انتخاب می کنید باید در حدود ۱۵۰۰ متر از مبدا ارتفاع بگیرید.
مسیرهای صعود به قله کولکچال کدام هستند؟


قله کلکچال چند مسیر صعود دارد. مسیر اصلی صعود کلکچال از پارک جمشیدیه با ۱۸۵۰ متر ارتفاع شروع می شود و برای رسیدن به قله باید در مسیری به طول ۸ کیلومتر، حدود ۱۵۰۰ متر بر ارتفاع خود اضافه نمایید. این مسیر به دلیل وجود استراحتگاهها و چشمه های متعدد و پاکوب مناسب، مسیر جذابی است. مسیر شرقی از پارک نیلوفر با ۱۷۷۰ متر ارتفاع شروع می شود و آن نیز نزدیک به ۸ کیلومتر طول دارد اما در مجموع از مسیر پارک جمشیدیه کمی سخت تر است زیرا در بین راه از چند قله کوچک باید عبور کنید. مسیر گلابدره نیز مسیر دیگری است که بیشتر آن با مسیر پارک جمشیدیه مشترک است و از نظر سختی در یک سطح قرار دارد. علاوه بر این سه مسیر می توان از طریق پناهگاه شیرپلا نیز به قله کلکچال صعود کرد اما به سبب طولانی بودن مسیرش چندان رایج نیست. از قله کلکچال می توانید با عبور از گردنه پیاز چال به روی خط الراس توچال بروید و پس از قللی مانند لزون و برفچال و قله اصلی توچال برسید. در این حالت می توان از طریق ایستگاه هفتم تله کابین به تهران بازگشت.
محبوبیت صعود به قله کلکچال در چیست؟
قله کلکچال، امکان صعود در سطح سنگین و با استفاده از مسیرهای متعدد را دارد و وجود ایستگاههای استراحت، چشمه ها و پاکوب مناسب، آن را تبدیل به یکی از جذاب ترین قلل تهران نموده است.
بهترین جاهای دیدنی دامنه ها و کوهپایه های کلکچال و اطراف آن کجاست؟


پارک جمشیدیه، پارک نیلوفر، سد گلابدره، قله عرقچین، قله دوپستون و قله شاه آباد، اردوگاه کلکچال، تپه نورالشهدا، دره و چشمه پیازچال و قله اسپیلت
درجه سختی صعود به قله کلکچال چقدر است؟
قله کلکچال را از مسیرهای دشواری مانند پارک جمشیدیه و نیلوفر یا گلابدره می توان صعود کرد و موقعیت آن به شکلی است که همه مسیرهای صعود آن سخت هستند. این دشواری در زمستان می تواند بیشتر و حتی به سبب بهمن خطرناک نیز باشد. گردشگران و کوهنوردان مبتدی می توانند از پارک جمشیدیه تا اردوگاه کلکچال مسیر را به صورت رفت و برگشت بپیمایند در این صورت تنها ۷۵۰ متر ارتفاع اضافه می کنند و مجموعا ۹ کیلومتر طی مسیر خواهند داشت. خوشبختانه حتی در زمستان نیز در این بخش از مسیر با خطر بهمن روبرو نخواهید شد. بنابراین درجه سختی برنامه متوسط تا سخت و مناسب برای افراد با توانایی پیمایش ۹ تا ۱۶ کیلومتر یا بیشتر در مسیرهای ناهموار طبیعت مانند پاکوب و مسیرهای دارای شیب است.
فاصله میدان تجریش تا مبدا صعود کلکچال از مسیرهای مختلف با ماشین چقدر است؟
فاصله میدان تجریش تا بوستان گلابدره، پارک جمشیدیه و پارک نیلوفر به عنوان مبدا مسیرهای صعود به قله کلکچال با ماشین به ترتیب ۳، ۵ و ۶ کیلومتر است.
مسیر دسترسی و راههای رفتن به ابتدای مسیرهای صعود کلکچال چطور است؟
بهترین راه دسترسی به مناطق شمالی تهران، مترو است و شمالی ترین ایستگاه مترو تهران در نزدیکی میدان تجریش واقع است. از این نقطه می توانید با تاکسی های خط آبک یا باغ فیض که ایستگاه آنها در میدان تجریش است از طریق خیابان دربند وارد خیابان گلابدره شوید و سپس خود را به بوستان گلابدره در ابتدای دره گلابدره برسانید.
برای رسیدن به پارک جمشیدیه که در نزدیکی نیاوران و شمالی ترین نقطه منظریه و جماران قرار دارد نیز باید از تجریش سوار تاکسی‌های جمشیدیه شوید و بعد از عبور از خیابان های باهنر و فیضیه وارد خیابان امیدوار بشوید تا به پارک جمشیدیه برسید.
پارک نیلوفر در نزدیکی دارآباد قرار دارد. دسترسی به پارک نیلوفر کمی سخت تر از بوستان گلابدره و پارک جمشیدیه است و استفاده از وسیله نقلیه شخصی بیشتر توصیه می شود با این حال می توانید با تاکسی یا اتوبوسهای خط دارآباد از تجریش و از طریق خیابان باهنر خود را به ابتدای خیابان صبوری برسانید و دوباره با تاکسی های خیابان صبوری خود را به انتهای آن که پارک نیلوفر قرار دارد برسانید.
بهترین زمان و فصل صعود به قله کلکچال چه موقع است؟


آب و هوای قله کلکچال در فصول بهار، پاییز و تابستان برای صعود عالی است. کلکچال نیز مانند سایر قلل شمال تهران معمولا زمستانی سرد و پر برف دارد. به دلیل خطر بهمن صعود از برخی مسیرها در زمستان و اوایل بهار خطرناک است. با وجودی که مناظر سپید کوهستان صعود زمستانه به کلکچال را نیز جذاب می سازد اما هوای سرد و شرایط سخت و خطرناکی را باید تحمل کنید. صعود از مسير پاكوب پارک جمشیدیه تا اردوگاه كلكچال کاملا ایمن از نظر بهمن و خطرات صعود زمستانه است بنابراین یکی از بهترین مسیرهای کوهنوردی تهران در صعود زمستانه به کلکچال محسوب می شود و تنها باید مراقب یخ زدگی مسیر باشید چون تردد زیاد باعث کوبیده شدن برف و یخ زدگی می شود. صعود کلکچال در اوایل بهار و از طریق مسیر پارک جمشیدیه که ایمن تر است ترکیبی از مناظر زیبای کوهستان و دمای خوب است. در صعود تابستانه به قله کلکچال صبح خیلی زود برنامه را شروع کنید تا با گرم تر شدن هوا به ارتفاعات رسیده باشید. در مجموع از بهار تا پاییز صعود به قله کلکچال دلچسبتر از سایر زمانهاست.
در صعودهای زمستانه به کلکچال در صورتی که از طریق ایستگاه هفتم و با تله کابین به تهران بازمی گردید بایست از ساعت کاری تله کابین مطلع باشید تا بدون سرپناه بر روی خط الراس توچال باقی نمانید. در تابستان با توجه به طولانی تر بودن روز و سادگی صعود استفاده از تله کابین برای بازگشت راحت تر است.
بهترین رستوران های نزدیک به مسیرهای صعود قله کلکچال کجا هستند؟
پارک جمشیدیه و اطراف آن دارای چندین رستوران است که تبلیغات اینترنتی برخی از آنها همه جا را پر کرده است اما برنامه های سفر aminmana غیر انتفاعی هستند. بهترین توصیه سایتهای غیر تبلیغاتی تریپ ادوایزر که بر اساس نظرات گردشگران ایرانی و خارجی می باشد و همچنین سایت لونلی پلنت که بر اساس اطلاعات حرفه ای ترین جهانگردهای دنیا است رستوران مرکزی جمشیدیه در شمال پارک جمشیدیه است با این وجود چند کافه و رستوران دیگر در طول مسیر صعود کلکچال نیز وجود دارند که می توانید بر حسب شرایط از آنها استفاده کنید.
اگر از سمت گلابدره یا دربند نیز قصد صعود دارید بهترین توصیه سایتهای تریپ ادوایزر و لونلی پلنت رستوران معروف کوهپایه در ابتدای مسیر دره دربند و حدودا ۳۰۰ متر پس از میدان سربند است.
دارآباد نیز دارای چندین رستوران است اما متاسفانه در این منطقه رستورانی دارای سابقه و اعتبار کافی در حد تایید سایتهای بین المللی مانند تریپ ادوایزر و لونلی پلنت وجود ندارد. اما قبل از دارآباد و در مسیر خیابان باهنر، رستوران مرشد نرسیده به پارک باهنر امتیاز بسیار بالایی از کاربران گوگل دریافت کرده است و می توانید از ان استفاده کنید.
بهترین جا و مکان برای چادر زدن یا محل اقامت در برنامه صعود به قله کلکچال کجاست؟


برای کمپینگ در مسیر صعود به قله کوه کلکچال می توانید از پناهگاه کلکچال که بر فراز گلابدره و پارک جمشیدیه قرار دارد استفاده کنید.
هتل توچال بر روی خط الراس توچال و در محل پیست اسکی توچال نیز برای اقامت محل ایده آلی است. پناهگاه شیرپلا در مسیر روتین صعود به قله کلکچال قرار ندارد اما آن هم دارای امکانات عالی است و می توانید محل خواب یا اتاق کرایه کنید. به این ترتیب می توانید از فشردگی برنامه خود بکاهید.
وسایل و لوازم ضروری برای صعود به قله کلکچال چیست؟
کوله پشتی مناسب، کفش کوهنوردی یا طبیعت گردی ساقدار با آج مناسب در کف ، عینک آفتابی و کلاه نقاب دار برای روزهای آفتابی ، لباس گرم و تجهیزات زمستانه برای فصول سرد ، دوربین عکاسی ، دارو و لوازم شخصی ، بطری آب، میوه، غذا و تننقلات ، کیت امداد و بقای طبیعت گردی ، GPS با باطری اضافه یا پاوربانک برای گوشی، تمام وسایل لازم برای پیمایش در طبیعت مانند باتوم
بهترین برنامه صعود به قله کلکچال چند روزه است؟
یک روز زمان نیاز دارید تا بتوانید به قله کوه کلکچال صعود کنید. برنامه امین مانا نیز یک برنامه یک روزه است اما برای فرصت یک و نیم روزه یا دو روزه نیز انعطاف پذیر است و امکان صعود وجود دارد.
بهترین برنامه ریزی صعود به قله کلکچال بر اساس فرصت زمانی شما چیست؟
قله کلکچال امکان صعود نیم روزه ندارد اما علاقمندان کوهستان و کوهپیمایی در مسیرهای ایمن می توانند صعود از مسير پاكوب پارک جمشیدیه تا اردوگاه كلكچال را که حتی از نظر بهمن و خطرات صعود زمستانه نیز کاملا ایمن است تجربه کنند. در فصل تابستان مسیر از پارک جمشیدیه تا اردوگاه کلکچال، مسیری ساده است و می توانید از پناهگاه کلکچال به پارک جمشیدیه بازگردید تا یک برنامه نیم روزه جذاب داشته باشید.
بهترین راه برای صعود یک روزه به قله کلکچال، صعود از مسیر رایج اصلی یعنی مسیر پارک جمشیدیه است. با این وجود همین مسیر هم یک مسیر سنگین محسوب می شود زیرا باید افزایش ارتفاعی معادل ۱۵۰۰ متر را انجام دهید. بنابراین تنها کوهنوردان دارای آمادگی جسمانی خوب می توانند در یک برنامه یک روزه به قله کلکچال صعود کنند. پس از صعود می توانید از همان مسیر پارک جمشیدیه یا یکی از مسیرهای گلابدره یا پارک نیلوفر نیز به تهران بازگردید اما برخی کوهنوردان با صعود به خط الراس توچال، خود را به ایستگاه هفتم تله کابین می رسانند و از طریق ولنجک به تهران بازمی گردند. به این منظور لازم است زمان بندی و ساعت کار تله کابین را بدانید و به موقع خود را به مقصد برسانید.
بر حسب توان نفرات و مسیری که انتخاب می کنید به ۴.۵ تا ۶ ساعت زمان برای صعود تا قله کلکچال نیاز دارید. برای فرود از قله کلکچال تا پارک جمشیدیه نیز به حدود ۳.۵ تا ۴.۵ ساعت زمان نیاز دارید.
برای صعود یک و نیم روزه و یا صعود دو روزه به قله کوه کلکچال می توانید از پناهگاه کلکچال یا هتل توچال بر روی خط الراس توچال و در محل پیست اسکی توچال برای اقامت شبانه استفاده کنید تا از سنگینی و فشردگی صعود بکاهید. به این ترتیب کوهنوردان با آمادگی جسمانی متوسط نیز می توانند به قله کلکچال صعود کنند.
منبع :   shaghayeghclub.com ,  aminmana.com


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2615  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43651  نفر
بازدید ماه: 186316  نفر
کل بازدید ها: 1351851  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید