#آبشار چال مگس #طبیعت گردی #گردشگری #کوهنوردی #معرفی #قله

معرفی آبشار چال مگس

اگر شما هم عاشق کوهنوردی و طبیعت گردی باشید دلتان می خواهد به جاهای مختلف رفته و از مناطق بکر و بی نظیر لذت ببرید. رفتن به دل طبیعت و هم نوا شدن با صدای طبیعت جسم و روح آدمی را جلا می دهد و نشاط و شادابی به ارمغان می آورد. به نظر می رسد که بعد از یک هفته کار کردن بدنمان نیاز به ریکاوری خواهد داشت تا دوباره خود را بازیابی کند. و هیچ چیز مثل رفتن به آغوش طبیعت نخواهد توانست آرامش را به جسم خسته مان هدیه دهد. برای همین در این بخش از قله قصد داریم شما را با آبشار چال مگس که منطقه ای بسیار زیبا و آرامش بخش است به شما عزیزان معرفی نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
آبشار چال مگس در شمیران-دارآباد در استان تهران واقع شده است. دارآباد از سوی شمال به رشته کوه توچال و از جنوب به زمینهای اقدسیه و از سوی شرق به جایی به نام باقلی‌زار و از غرب به بازوی توچال و زمینهای رحمن آباد مشرف است.دارآباد، دره ای پرآب، ییلاقی و خوش آب و هوا در شمال شرقی تهران است. آبشار چال مگس نیز در میانه ی دره دارآباد واقع شده است.
آبشار چال مگس


این آبشار زیبا، آبشار چال محله(چال مگس) نام دارد. در ادامه مسیر، کوه هایی پوشیده از گیاهان دارویی خواهید دید که علاقمندان خاص خود را دارد. برای رسیدن به این آبشار زیبا از محل پارک خودرو در پارکینگ ورودی مسیردارآباد باید مسافتی حدود ۵ کیلومتر را طی کرد تا به این آبشار زیبا رسید. لازم به ذکر است که مگس در زبان محلی این منطقه به معنای زنبور عسل است.
مسیر دسترسی به دارآباد وآبشار چال مگس

بهترین راه دسترسی به مناطق شمالی تهران، مترو است و شمالی ترین ایستگاه مترو تهران در نزدیکی میدان تجریش واقع است. از این نقطه می توانید با استفاده از خط اتوبوس دارآباد خود را به ایستگاه اتوبوس پله در خیابان پور ابتهاج و در نزدیکی مسیر دره دارآباد برسانید و یا اینکه از تاکسی های تجریش تا دارآباد استفاده کنید.
همچنین می ‌توانید با ماشین شخصی از میدان تجریش از طریق خیابان باهنر و سپس خیابان پور ابتهاج این مسیر را طی کنید تا به ابتدای دره دارآباد برسید. معمولا در ابتدای دره دارآباد پارکینگ به اندازه‌ی کافی وجود ندارد و بهتر است خودرو خود را در خیابان پورابتهاج پارک کرده و پیاده روی را شروع کنید اما در روزهای وسط هفته می توانید تا پارکینگ ابتدای دره دارآباد پیش بروید.
پارک نیلوفر نیز در نزدیکی دارآباد قرار دارد. دسترسی به پارک نیلوفر کمی سخت تر از دره دارآباد است و استفاده از وسیله نقلیه شخصی بیشتر توصیه می شود با این حال می توانید با تاکسی یا اتوبوسهای خط دارآباد از تجریش و از طریق خیابان باهنر خود را به ابتدای خیابان صبوری برسانید و دوباره با تاکسی های خیابان صبوری خود را به انتهای آن که پارک نیلوفر قرار دارد برسانید.
مسیرهای کوهپیمایی دره دارآباد


دره دارآباد، دره ای طولانی برای کوهپیمایی است به طوری که از پارکینگ دارآباد در ابتدای دره، حدود 6 کیلومتر تا محلی به نام دوآب بعد از باغچه خلیل در انتهای دره دارآباد، راه در پیش دارید و باید از ارتفاع 1750 متری ابتدای مسیر تا ارتفاع 2350 متری انتهای دره صعود کنید. چشمه های متعدد و بخصوص آبشار چال مگس جاذبه های اصلی مسیر هستند. رفت و برگشت این مسیر نزدیک به 12 کیلومتر است و برای یک برنامه یک روزه کفایت می کند اما چند مسیر فرعی بسیار جذاب نیز وجود دارد که برای دیدن همه آنها بیش از یک روز نیاز دارید و باید در برنامه های جداگانه آنها را ببینید.
مسیر چشمه درازلش به طول تقریبی دو کیلومتر در ابتدای مسیر قله دارآباد قرار دارد و بعد از کافه بندغلاک از مسیر اصلی دره دارآباد جدا می شود. بعد از چشمه درازلش ادامه دادن این مسیر به طول نزدیک به 4 کیلومتر نهایتا به انتهای دره دارآباد و همان منطقه دوآب منتهی می شود و در حقیقت این مسیر به موازات مسیر اصلی اما در دامنه کوه است.
مسیر دره نوردی داراباد، مسیری است با طول نزدیک به دو کیلومتر موسوم به دره الک که به موازات مسیر اصلی از کف دره پیش می رود و در برخی نقاط با آب و سنگ چالش دارد به همین دلیل کمتر عمومی است اما با وجود چند چشمه و آبشار از جمله آبشار کبوترخان در انتهای مسیرش جذابیتهای خاص خود را دارد. مسیر دره سیردورو نیز حدود یک کیلومتر طول دارد اما مسیر ساده تری است هرچند شیبهای بیشتری دارد. در دره سیردورو نیز می توانید از آبشارهای سره، تنگ خشک و چال پونه دیدن کنید.
مسیر تختی خشکچال نیز یک مسیر میانبر از پارک نیلوفر است که با طول حدود 5 کیلومتر تا باغچه خلیل امتداد یافته است و بخصوص برای بازگشت به تهران مناسب است. در نهایت مسیر دره آب زندگانی و بند الشگا در انتهای دره دارآباد، مسیری طولانی با شیب زیاد است که از باغچه خلیل با ارتفاع 2270 تا نزدیکی قله کلکچال امتداد یافته است و حدود 1000 متر بالا می رود. بنابراین بیشتر مناسب کوهنوردان زبده است.
بهترین فصل بازدید ازآبشارچال مگس


فصول بهار و پاییز و تابستان برای دیدن این آبشار مناسب هستند. دره دارآباد بخصوص در نقاط مرتفع تر معمولا زمستانی سرد و پر برف دارد اما زیبایی هایش در فصل زمستان نیز بی نظیر و تماشایی است.
برای آشنایی با مسیرهای کوهنوردی و طبیعت گردی، گردشگری، هواشناسی کوهستان و تجهیزات کوهنوردی سایت قله را دنبال کنید.
منبع : بریم کوه

#آبشار چال مگس #طبیعت گردی #گردشگری #کوهنوردی #معرفی #قله


#ورزش_برای_تناسب_اندام#ورزش_برای_سلامتی#تمرینات_ورزشی#ورزش_کاردیو#ورزش_مقاومتی#انواع_ورزش#زندگی_سالم#بدن_سالم
راه‌های شگفت‌انگیز برای به دست آوردن تناسب اندام از طریق ورزش
به دنبال رسیدن به تناسب اندام می‌گردید؟ ورزش‌ها یک راه موثر و جذاب برای دست‌یابی به این هدف هستند. از تمرینات تناسبی ساده تا ورزش‌های پرانرژی، هر کدام می‌توانند به شما کمک کنند تا به آرزوی تناسب اندامتان برسید. تمرینات کاردیووازی برای سوختن چربی: از دویدن تا شنا، تمرینات مقاومتی برای ساخت عضلات: از آرم‌کرل تا حرکات وزنه‌ای، ورزش‌های گروهی برای انگیزه بیشتر: از زومبا تا بوکسینگ، ورزش‌های آبی برای لذت بیشتر و کاهش فشار: شنا و آبگرم کردن. در این مقاله از قله، انواع مختلف ورزش‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بهترین گزینه برای شما را انتخاب کنید و به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
#کوهنوردی_موفق#مهارت_کوهنوردی#آمادگی_فیزیکی#روحیه_ماجراجویی#مدیریت_ریسک#هم‌تیمی_در_کوهنوردی#مهارت_های_کوهنوردی#احترام_به_محیط_زیست
راهنمای کامل برای کوهنوردی موفق: چگونه به قله‌ها صعود کنیم؟
در دنیای کوهنوردی، هر صعودی چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و برای دستیابی به موفقیت، نیازمند آمادگی فیزیکی، مهارت‌های فنی، برنامه‌ریزی دقیق و همچنین هم‌تیمی و مدیریت ریسک مناسب هستیم. از زیرموضوع‌های مهم در این راستا می‌توان به آمادگی فیزیکی، مسئولیت پذیری، و ارتباطات دقیق اشاره کرد که هر کدام نقش بسیار مهمی در موفقیت یک صعود کوهنوردی ایفا می‌کنند. در این مقاله از قله، به بررسی عوامل اساسی برای دستیابی به یک صعود موفقیت‌آمیز در کوهنوردی می‌پردازیم تا با کمک دانش و تجربه‌های ارزشمند، شما نیز بتوانید هر چالشی را با اطمینان و موفقیت پیش بگیرید. در ادامه با قله همراه باشید.
 #خواص_انجیر#تغذیه_انجیر#سلامتی_و_انجیر#میوه_انجیر#ویتامین_های_انجیر#فیبر_در_انجیر#آنتی‌اکسیدان_انجیر#افزایش_ایمنی_با_انجیر
خواص و مزایای انجیر
انجیر یکی از میوه‌هایی است که به دلیل خواص تغذیه‌ای و درمانی برجسته‌اش، از دیرباز توجه زیادی به خود جلب کرده است. این میوه خوشمزه، به غنای فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، فیبر، پتاسیم و کلسیم شناخته شده است. همچنین، انجیر به دلیل دارا بودن خواص ضد‌اکسیدانی، می‌تواند در بهبود گوارش، کنترل قند خون، تقویت سیستم ایمنی و حتی حفظ سلامت استخوان‌ها نقش مؤثری داشته باشد. از این رو، ارزش غذایی و مزایای بهداشتی انجیر آن را به یک انتخاب سالم برای رژیم غذایی می‌تواند تبدیل کند. در این مطلب با خواص انجیر بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کتاب_کوه_جادو #TheAlchemist #توماس_مان #کتاب_خودشناسی #کتاب_ماجراجویی #کتاب_انگیزشی #کتاب_بهترین_فرصت_زندگی #کتاب_باورهای_شخصی
معرفی کتاب کوه جادو
کتاب کوه جادو شاهکاری منحصر به فرد از توماس مان رمان‌نویس آلمانی است. داستان از شهر هامبورگ که شهر بازرگانان و میدان مسابقه کسب ثروت است، آغاز می‌گردد. وقایع در کوهستان داووس سوئیس اتفاق می‌افتد. در افسانه‌ها، ارواح خبیثی در داوس هستند که با طلسم‌های جادویی انسان‌ها را به دام می‌کشند. کوه جادو سبک‌های متعددی را شامل می‌شود: کلاسیک و در عین حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم‌تر] کتابی ایده‌آل که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی‌گذارد. در این مطلب از قله با کتاب کوه جادو بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#گردشگری#طبیعت گردی#گنبدنمکی#جاشک#بوشهر#ایران گردی#غارهای نمکی#آبشارهای نمکی#کوه نوردی#کوه جاشک
معرفی گنبد نمکی جاشک
گنبد نمکی جاشک که با نام‌های کوه نمک جاشک و گنبد نمکی دشتی نیز شناخته می‌شود، ناحیه وسیع و مرتفعی در کوه جاشک است. این گنبد از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می‌آید و به‌عنوان تنها اثر طبیعی ملی استان بوشهر، در سال ۱۳۸۸ به ثبت رسید. کوه نمک با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه‌تنها چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد، بلکه بهترین محل برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است. رنگ سفید نمک‌های طعام گنبد به منطقه جلوه‌ای زیبا بخشیده است، به‌نحوی که از جاده خورموج دیر به‌صورت یک کوه برفی زیبا در بخش شرقی دشت برهنه ظاهر می‌شود. در این مقاله با گنبد نمکی زیبای جاشک بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید