#آبشار چال مگس #طبیعت گردی #گردشگری #کوهنوردی #معرفی #قله

معرفی آبشار چال مگس

اگر شما هم عاشق کوهنوردی و طبیعت گردی باشید دلتان می خواهد به جاهای مختلف رفته و از مناطق بکر و بی نظیر لذت ببرید. رفتن به دل طبیعت و هم نوا شدن با صدای طبیعت جسم و روح آدمی را جلا می دهد و نشاط و شادابی به ارمغان می آورد. به نظر می رسد که بعد از یک هفته کار کردن بدنمان نیاز به ریکاوری خواهد داشت تا دوباره خود را بازیابی کند. و هیچ چیز مثل رفتن به آغوش طبیعت نخواهد توانست آرامش را به جسم خسته مان هدیه دهد. برای همین در این بخش از قله قصد داریم شما را با آبشار چال مگس که منطقه ای بسیار زیبا و آرامش بخش است به شما عزیزان معرفی نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
آبشار چال مگس در شمیران-دارآباد در استان تهران واقع شده است. دارآباد از سوی شمال به رشته کوه توچال و از جنوب به زمینهای اقدسیه و از سوی شرق به جایی به نام باقلی‌زار و از غرب به بازوی توچال و زمینهای رحمن آباد مشرف است.دارآباد، دره ای پرآب، ییلاقی و خوش آب و هوا در شمال شرقی تهران است. آبشار چال مگس نیز در میانه ی دره دارآباد واقع شده است.
آبشار چال مگس


این آبشار زیبا، آبشار چال محله(چال مگس) نام دارد. در ادامه مسیر، کوه هایی پوشیده از گیاهان دارویی خواهید دید که علاقمندان خاص خود را دارد. برای رسیدن به این آبشار زیبا از محل پارک خودرو در پارکینگ ورودی مسیردارآباد باید مسافتی حدود ۵ کیلومتر را طی کرد تا به این آبشار زیبا رسید. لازم به ذکر است که مگس در زبان محلی این منطقه به معنای زنبور عسل است.
مسیر دسترسی به دارآباد وآبشار چال مگس

بهترین راه دسترسی به مناطق شمالی تهران، مترو است و شمالی ترین ایستگاه مترو تهران در نزدیکی میدان تجریش واقع است. از این نقطه می توانید با استفاده از خط اتوبوس دارآباد خود را به ایستگاه اتوبوس پله در خیابان پور ابتهاج و در نزدیکی مسیر دره دارآباد برسانید و یا اینکه از تاکسی های تجریش تا دارآباد استفاده کنید.
همچنین می ‌توانید با ماشین شخصی از میدان تجریش از طریق خیابان باهنر و سپس خیابان پور ابتهاج این مسیر را طی کنید تا به ابتدای دره دارآباد برسید. معمولا در ابتدای دره دارآباد پارکینگ به اندازه‌ی کافی وجود ندارد و بهتر است خودرو خود را در خیابان پورابتهاج پارک کرده و پیاده روی را شروع کنید اما در روزهای وسط هفته می توانید تا پارکینگ ابتدای دره دارآباد پیش بروید.
پارک نیلوفر نیز در نزدیکی دارآباد قرار دارد. دسترسی به پارک نیلوفر کمی سخت تر از دره دارآباد است و استفاده از وسیله نقلیه شخصی بیشتر توصیه می شود با این حال می توانید با تاکسی یا اتوبوسهای خط دارآباد از تجریش و از طریق خیابان باهنر خود را به ابتدای خیابان صبوری برسانید و دوباره با تاکسی های خیابان صبوری خود را به انتهای آن که پارک نیلوفر قرار دارد برسانید.
مسیرهای کوهپیمایی دره دارآباد


دره دارآباد، دره ای طولانی برای کوهپیمایی است به طوری که از پارکینگ دارآباد در ابتدای دره، حدود 6 کیلومتر تا محلی به نام دوآب بعد از باغچه خلیل در انتهای دره دارآباد، راه در پیش دارید و باید از ارتفاع 1750 متری ابتدای مسیر تا ارتفاع 2350 متری انتهای دره صعود کنید. چشمه های متعدد و بخصوص آبشار چال مگس جاذبه های اصلی مسیر هستند. رفت و برگشت این مسیر نزدیک به 12 کیلومتر است و برای یک برنامه یک روزه کفایت می کند اما چند مسیر فرعی بسیار جذاب نیز وجود دارد که برای دیدن همه آنها بیش از یک روز نیاز دارید و باید در برنامه های جداگانه آنها را ببینید.
مسیر چشمه درازلش به طول تقریبی دو کیلومتر در ابتدای مسیر قله دارآباد قرار دارد و بعد از کافه بندغلاک از مسیر اصلی دره دارآباد جدا می شود. بعد از چشمه درازلش ادامه دادن این مسیر به طول نزدیک به 4 کیلومتر نهایتا به انتهای دره دارآباد و همان منطقه دوآب منتهی می شود و در حقیقت این مسیر به موازات مسیر اصلی اما در دامنه کوه است.
مسیر دره نوردی داراباد، مسیری است با طول نزدیک به دو کیلومتر موسوم به دره الک که به موازات مسیر اصلی از کف دره پیش می رود و در برخی نقاط با آب و سنگ چالش دارد به همین دلیل کمتر عمومی است اما با وجود چند چشمه و آبشار از جمله آبشار کبوترخان در انتهای مسیرش جذابیتهای خاص خود را دارد. مسیر دره سیردورو نیز حدود یک کیلومتر طول دارد اما مسیر ساده تری است هرچند شیبهای بیشتری دارد. در دره سیردورو نیز می توانید از آبشارهای سره، تنگ خشک و چال پونه دیدن کنید.
مسیر تختی خشکچال نیز یک مسیر میانبر از پارک نیلوفر است که با طول حدود 5 کیلومتر تا باغچه خلیل امتداد یافته است و بخصوص برای بازگشت به تهران مناسب است. در نهایت مسیر دره آب زندگانی و بند الشگا در انتهای دره دارآباد، مسیری طولانی با شیب زیاد است که از باغچه خلیل با ارتفاع 2270 تا نزدیکی قله کلکچال امتداد یافته است و حدود 1000 متر بالا می رود. بنابراین بیشتر مناسب کوهنوردان زبده است.
بهترین فصل بازدید ازآبشارچال مگس


فصول بهار و پاییز و تابستان برای دیدن این آبشار مناسب هستند. دره دارآباد بخصوص در نقاط مرتفع تر معمولا زمستانی سرد و پر برف دارد اما زیبایی هایش در فصل زمستان نیز بی نظیر و تماشایی است.
برای آشنایی با مسیرهای کوهنوردی و طبیعت گردی، گردشگری، هواشناسی کوهستان و تجهیزات کوهنوردی سایت قله را دنبال کنید.
منبع : بریم کوه

#آبشار چال مگس #طبیعت گردی #گردشگری #کوهنوردی #معرفی #قله


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 3011  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 44047  نفر
بازدید ماه: 186712  نفر
کل بازدید ها: 1352247  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید