#کاسونگ #صعود #کوهنوردی #مسیر صعود #پیمایش #قله

معرفی قله کاسونگ

قله کاسونک با ارتفاع ۳۶۸۰ متر در منطقه البرز مرکزی و در محدوده فشم از توابع شهرستان رودبار قصران قرار دارد و برای صعود آن از روستای گرمابدر اقدام می‌شود. این روستا در انتهای جاده‌ای فرعی قرار دارد که از میدان فشم به سمت شمال شرق کشیده شده و در این مسیر روستاهای مختلفی مثل روته، زایگان، لالان و آبنیک قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با قله کاسونگ در ادامه با قله همراه باشید.
قله كاسونك با ارتفاع 3680 متر در حاشیه شرقی البرز مركزی در انتهای جاده فشم روستای گرمابدر واقع گردیده كه از شمال به قلل خاتون بارگاه و خرسنگ و از جنوب به آتش كوه و ریزان و از غرب به قلل پیرزن كلوم و مهرچال و از شرق به قله كافره و دشت لار محدود میشود و در واقع قله كاسونك درخط الراس نزدیك به هم كه شرق آن قله كافره و غرب آن قله شیوركش میباشد قرار دارد .
مسیر صعود به قله از روستای گرمابدر آخرین روستای این منطقه است که راه دسترسی به آن پس از فشم جاده ای است که بعد از گذشتن از روستاهای زایگان،حسندر و آبنیک به این روستا منتهی می شود. پس از روستا جاده خاکی و ناهموار است .
رفتن به قله کاسونک از مسیر شیورکش


نزدیک‌ترین قله به کاسونک، قله شیورکش است که در غرب آن قرار دارد و با خط‌الراسی سنگی و تیغه‌ای به آن می‌رسد.
کاسونک از طریق گردنه یونه‌زا در شمال به قله اشتر و خط‌الراس خاتون بارگاه و از طریق گردنه‌ای در جنوب شرق خود به قله کافره وصل می‌شود. همچنین از طریق قله شیورکش و گردنه‌ای که در جنوب غرب آن قرار دارد به قله پیرزن کلوم متصل می‌شود.
گفتنی است از فراز کاسونک خط‌الراس خاتون بارگاه تا قلل برج و خلنو و سرکچال در سمت شمال و شمال غرب، خط‌الراس شیورکش در سمت غرب، پیرزن کلوم و مهرچال در جنوب غرب، شاخه‌ای از دشت لار مشهور به خشکه لار و قلل آتشکوه و ریزان در جنوب، کافره در جنوب شرق، قله دماوند در سمت شرق و همچنین دشت لار و قلل اطراف آن در سمت شمال شرق رویت می‌شوند.
مسیر صعود

مسیر صعود به قله کاسونک از مبدا تا ارتفاع 3400 متری که معروف به دره گرگ کش میباشد همراه با شیبی ملایم و بصورت خط الراسی میباشد و مابقی مسیر از ارتفاع 3400 متر تا قله با شیبی تند و سنگهای ریزشی همراه است .
زمان لازم جهت صعود به قله حداکثر 4 ساعت
زمان لازم جهت بازگشت از قله 2 ساعت
امکانات مسیر :

وضعیت آنتن دهی : در برخی نقاط آنتن دهی وجود دارد.
وضعیت آب : درابتدای مسیر چشمه وجود دارد ولی مناسب آشامیدن نیست. مسیر صعود کاملا بدون آب می باشد
وضعیت پناهگاه و جان پناه : پناهگاه و جانپناهی در مسیر وجود ندارد
بهترین فصل صعود :  اواخر تابستان تا اواسط پاییز
پوشش گیاهی و جانوری کاسونگ

این منطقه از پوشش گیاهی مناسبی بر خوردار است پوشش گیاهی گون‌ها و لگوم‌هاست. اورس به عنوان یکی از شاخصه‌های این منطقه، زالزالک، ولیک و ریواس، قارچ، والک، سیرک و خاکشیر از دیگر گونه‌هایی هستند که در این منطقه یافت می‌گردند. ولی بجز چشمه ای در ابتدای راه  ولی خارج از جاده ٬و آب باریکه ای در منطقه خاتون بارگاه٬ آن هم دور از دیدعابرین ٬منابع آب دیگری ندارد .
گونه های جانوری گراز، گرگ، روباه، کل و بز، کبک، شاهین، مار و نوعی موش می باشد و در بخش مرکزی دشت لار نیز خرس یافت می‌گردد. وجود انواع فسیل جانوران نرم تن دریایی "حلزون" در سنگ های رسوبی نشانگر آن است که جایی که قدم می گذاریم میلیونها سال قبل دریایی بی کران بوده .
برای کوهنوردی به کاسونگ این توصیه‌ها را جدی بگیرید:


– در کوه‌پیمایی حتما از باتوم استفاده کنید.
– تنهایی کوهنوردی نکنید مگر در مسیرهای پرتردد.
– حتما آب کافی همراه داشته باشید.
– از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
– به خانواده خود بگویید کجا می‌روید.
– در بهار و پاییز و زمستان حتما پانچو همراه داشته باشید.
– در رعد و برق هرگز به کوه نروید.
– همیشه لباس اضافه همراه داشته باشید.
– در شن‌اسکی حتما از گتر استفاده کنید.
– هرگز با لباس و بدن خیس در طبیعت راه نروید.
– از مسیرهای اصلی کوهنوردی خارج نشوید.
– پتوی نجات همراه داشته باشید.
– سوت نجات همراه داشته باشید.
– حتما ساعت ۱۴ مسیر برگشت را در پیش بگیرید.
منابع : بریم کوه ، گلونی

#کاسونگ #صعود #کوهنوردی #مسیر صعود #پیمایش #قله


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2890  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43926  نفر
بازدید ماه: 186591  نفر
کل بازدید ها: 1352126  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید