#کوله پشتی #تجهیزات #نگهداری #شست و شو #مراقبت #خرید کوله #قله

نحوه نگهداری اصولی از کوله پشتی کوهنوردی

یکی از تجهیزات گران و بسیار حساس کوهنوردی، کوله پشتی کوهنوردی می باشد. وقتی کلی زمان صرف می کنید تا کوله پشتی مورد علاقه خود را پیدا کنید و کلی هزینه می کنید تا کوله پشتی با دوام تهیه کنید تا بتوانید با خیالی آسوده در کوه قدم بردارید. با خاطری آرام که وسایل شما در کوله ای ایمن حمل می شود. اما باید بدانید که فقط صرف هزینه زیاد نمی تواند سلامتی و کیفیت کوله پشتی شما را تضمین کند. در کنار انتخاب دقیق و مطمئن و صرف هزینه برای تهیه کوله مورد نظر، شما هم باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا کوله شما چند سال بیشتر برایتان کار کند. بنابراین کیفیت حفظ و نگهداری از کوله بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو در این بخش از قله قصد داریم شما را با شرایط نگهداری کوله پشتی بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با قله همراه باشید
حفظ و نگهداری کوله پشتی کوهنوردی می تواند عمر مفید آنرا به طور چشم گیری افزایش دهد. البته نیازی به رفتار وسواس گونه نیست و لازم نیست گاه و بیگاه اقدام به شستشوی اساسی کوله خود کنید. توجه به برخی نکات می تواند به شما کمک کند تا از کوله خود به خوبی محافظت کرده و برای مدت بیشتری از آن استفاده کنید. در ادامه به این موارد اشاره کردیم:
به اندازه بار بزنید

یکی از اشتباهات رایج به خصوص در مورد کوله پشتی های بزرگتر، سنگین کردن بیش از حد کوله پشتی است. سنگین بودن کوله پشتی باعث فشار بیش از حد به ساختار کوله شده و تنظیمات آنرا به هم می زند. از نظر تئوریک شما می توانید تا یک سوم وزن بدن خود بار حمل کنید اما در عمل بهتر است این میزان را ۲۰% در نظر بگیرید. به این شکل هم به بدن و هم کوله پشتی شما کمتر فشار وارد می شود.
فشرده کردن بیش از حد لوازم در کوله پشتی هم می تواند باعث پاره شدن بخش های مختلف مانند بدنه کوله شود که بایست به آن توجه داشت.
همچنین بستن تسمه ها به شکل درست هم در کوله کشی راحتتر و هم در حفظ بهتر کوله تاثیر مثبت دارد.
با زیپ ها مهربان باشید

از کشیدن با قدرت و به شکل تهاجمی زیپ های کوله پرهیز کنید. به نرمی زیپ ها را با هم تراز کنید تا در مسیر درست حرکت کنند. همچنین برای نرم کردن دو طرف زیپ می توانید از کشیدن نوک مداد که حاوی ذرات گرافیت (روان کننده خشک) است استفاده کنید.
پشت به سمت بالا باشد
بسیاری از کوهنوردان در حین استراحت در زمان کوهنوردی کوله خود را به شکلی قرار می دهند که جلوی آن به سمت بالا باشد. از این کار باید اجتناب شود، زیرا سنگ‌ها و زباله‌ها می‌توانند باعث چروک شدن لایه پشتی شوند، در حالی که خاک ممکن است وارد سطح متخلخل آن شود که حذف آن دشوار است.
این قسمت ها در تماس و اصطکاک دائمی با بدن هستند،پس باید مراقب باشیم که با نگه داشتن لایه پشتی کوله رو به بالا از هر گونه آسیبی جلوگیری کنیم.
پاک کردن کوله پشتی پس از هر برنامه
پس از هر برنامه کوله پشتی خود را به طور کامل تخلیه کنید. باقیمانده مواد غذایی در کوله پشتی باعث جذب باکتری ها و فرسودگی بیشتر بافت منسوجات می شود.
برای این کار ابتدا همه زیپ ها را باز کرده و سپس کوله پشتی ره به سمت بیرون برگردانید وتمام قسمت های قابل جدا شدن را باز کنید. (مانند تسمه های قابل تنظیم)
لکه های کثیفی و عرق روی بندها و داخل کوله را با آب تمیز و برطرف کنید.
انبار کردن کوله پشتی
سپس کوله را در جایی خشک و به دور از نور مستقیم خورشید آویزان کنید تا رطوبت آن به طور کامل خشک شود.
قبل از انبار کردن کوله اجازه دهید هوا از آن خارج شده و تمام زیپ ها و سگک ها را ببندید.
تعمیرات جزیی
برخی از آسیب ها مانند شکستگی سگک ها، سوراخ های جزیی و پارگی های کوچک به راحتی قابل تعمیرهستند و رسیدگی به همین موارد باعث جلوگیری از گسترش آسیب ها خواهد شد.
در صورت پارگی کوچک می توانید به سادگی پارگی یا سوراخ را با چسب آهن بپوشانید. استفاده از وصله یا رفوکردن هم برای پارگی های بزرگتر (البته در صورتی که توسط فرد ماهر انجام شود) کارساز می باشد.
سایز سگک های مختلف به کار رفته در کوله پشتی ها اغلب شبیه به هم بوده و می توانید با قدری گشت و گذار در بازار سگک مشابهی که به کوله شما بخورد پیدا کنید.
زیپ ها معمولا بخش با دوام کوله هستند اما در صورت خرابی می توان آنها را تعویض کرد که باید توسط خیاط ماهر در زمینه کیف و کفش انجام شود.
نکات  کلی نگهداری از کوله پشتی برای طول عمر بیشتر
۱-از حمل ظرف شیشه ای در داخل کوله ها خودداری کنید زیرا احتمال شکسته شدن و در نتیجه پاره کردن کوله ها و خرابی آنها می باشد. ضمن آنکه وزن این ظروف غالباً سنگین نیز می باشد.
۲- در حمل مواد نفتی و یا هر چیز دیگری که احتمال نشت آن می رود باید دقت شود. این نوع مواد باید داخل ظرف کاملاً آببندی شده قرار گیرند.
۳- به هنگام حمایت یا حمل کوله با طناب از دیواره توجه شود که طناب یا کارابین حتماً از داخل یکی از بندهای کتف و حلقه حمایت کوله عبور داده شود و تنها به بند حمایت اکتفا نشود.
۴- به هنگام استراحت سعی شود پشت کوله که معمولاً مرطوب می باشد به سمت خورشید قرار گیرد تا رطوبت تا حدودی گرفته شود.
۵- در مواقع استراحت کوله را در جای مناسب قرار دهید تا از غلطیدن به پایین جلوگیری شود.
۶- برای نگهداری از کوله پشتی چنانچه کوله پشتی شما کثیف شد می توانید آنرا با آب نیم گرم و صابون بشویید و از حرارت مستقیم به آن جلوگیری کنید. از شستن کوله با مواد شیمیایی (تاید)، چنگ زدن و انداختن در ماشین لباسشویی خودداری نمایید زیرا مواد ضد آب آن بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
۷- هنگام مراجعت از برنامه حتماً کوله خود را از ظروف کثیف یا مواد غذایی مانده از برنامه و نیز لباسهای خیس و کثیف تخلیه کنید.
۸- می توان کاوری جهت مراقبت از کوله در مقابل باران و خیس شدن آن تهیه کنیم. (پارچه ای ضدآب به اندازه سطح کوله تهیه و دور آن کش می دوزیم. هنگام حرکت در زیر باران و یا در مواقعی که کوله در بیرون چادر است می توان از آن استفاده کرد).
۹- برای نگهداری از کوله پشتی چنانچه در کوله پشتی پارگی مشاهده کردید در اسرع وقت آن را ترمیم کنید.
۱۰- قبل از اجرای برنامه از سالم بودن کوله خود اطمینان حاصل کنید.
۱۱- اغلب مشاهده می شود که در برنامه های بلند مدت که مجبور می شویم کوله پشتی خود را داخل صندوق اتوبوسها و یا باربند قرار دهیم با مشکل کثیف شدن، خیس شدن و یا پاره شدن کوله مواجه هستیم. بهتر است کیسه ای برای حفاظت کوله تهیه کنیم.
مجموع وزنی که یک فرد مجاز به حمل آن است برای افراد با تناسب اندام حداکثر یک سوم وزن شخص و برای افراد عادی حداکثر یک چهارم وزن فرد می باشد.
کوله ای که در برنامه های مختلف از آن استفاده میکنید باید دارای رنگ مناسب باشد. یعنی رنگی مخالف رنگ محیط داشته باشد تا از فواصل دور نمایان باشد استفاد از روکش کوله (کاور) با رنگ های مختلف که هم رنگ محیط نباشد. برای مثال در محیط برفی از روکش قرمز، در جنگل از نارنجی یا زرد و در شب یا محیط های تاریک از رنگ سفید یا روکش شبرنگ استفاده نمایید. همچنین کاور کوله برای جلوگیری از آسیب به پارچه کوله ضروری است.
اگر می خواهید مدتی از کوله پشتی تان استفاده نکنید
در نگهداری از کوله پشتی اگر قرار است برای مدت طولانی مثلا یک سال از کوله پشتی استفاده نکنید بهتر است آن را در کیسه مخصوصی که هنگام خرید کیف داخل آن بوده قرار دهید. اگر کیسه مخصوص ندارید می توانید خودتان کیسه های پارچه ای تهیه نمایید و یا اینکه یک جعبه کفش را با مقداری پارچه پر کنید و کیف را داخل آن قرار دهید.
اگر برای شما امکان پذیراست پس بهتر است که این جعبه را در بالای کمد قرار دهید در این صورت فرم کیف به خوبی حفظ می شود و دچار دفرمگی نخواهد شد. همچنین به این موضوع دقت داشته باشید که فضای داخل کیف را به خوبی با دستمال و یا خرده کاغذ پر نمایید تا ظاهر کیف زیبا بماند و دچار افت نشود و فرم خود را حفظ نماید. معمولا دیده ایم که از روزنامه باطله برای این کار استفاده می کنند که ایده ی خوبی است.
ﻧﺤﻮه ﺷﺴﺖ و ﺷﻮی ﮐﻮﻟﻪ ﭘﺸﺘﯽ

ﺳﯿﻨﮏ ﯾﺎ وان را ﺑﻪ ارﺗﻔﺎع ۱۵ ﺗﺎ ۲۰ ﺳﺎﻧﺘﯽ ﻣﺘﺮ ﺑﺎ آب ﮔﺮم PH ﺧﻨﺜﯽ و ﺻﺎﺑﻮن ﭘﺮ ﮐﻨﯿﺪ. ﮐﻮﻟﻪ را در آن ﻗﺮار داده و ﺑﻪ آراﻣﯽ و ﻣﻼﯾﻤﺖ ﮐﻮﻟﻪ را ﺑﺸﻮﺋﯿﺪ. از ﭼﻨﮓ زدن و اﺳﺘﻔﺎده از ﺷﻮﯾﻨﺪهﻫﺎی ﻗﻮی ﺟﺪاْ ﺧﻮدداری ﮐﻨﯿﺪ. ﺑﺮای از ﺑﯿﻦ ﺑﺮدن ﻟﮑﻪﻫﺎ از ﯾﮏ ﺑﺮس اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ. ﺗﺎ زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺻﺎﺑﻮن ﮐﺎﻣﻼْ از ﺑﯿﻦ ﻧﺮﻓﺘﻪ، ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎر آب را ﺗﺎ ﻫﻤﯿﻦ ارﺗﻔﺎع ﭘﺮ ﮐﺮده و ﺧﺎﻟﯽ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ.
ﭘﺲ از اﺗﻤﺎم ﺷﺴﺘﺸﻮ ﮐﻮﻟﻪ را در ﺟﺎی ﺧﺸﮏ و ﺑﻪ دور از ﻧﻮر ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ آﻓﺘﺎب ﻗﺮار دﻫﯿﺪ.ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮان ﮐﻮﻟﻪ را داﺧﻞ ﻟﺒﺎﺳﺸﻮﯾﯽ ﻗﺮار ﻧﺪﻫﯿﺪ. زﯾﺮا ﻋﻼوه ﺑﺮ آﺳﯿﺐ ﺟﺪی و ﺳﺎﯾﺶ ﭘﺎرﭼﻪ، ﺟﻨﺲ ﺿﺪ آب ﮐﻮﻟﻪ را ﺧﺮاب ﮐﺮده و در اﺳﺘﻔﺎدهﻫﺎی ﺑﻌﺪی ﻧﯿﺰ ﻣﻮﺟﺐ اﺛﺮ اﺷﻌﻪ آﻓﺘﺎب در ﻓﺮﺳﺎﯾﺶ ﮐﻮﻟﻪ ﻣﯽﺷﻮد.
به هنگام خرید کوله‌ پشتی باید به دنبال چه چیزی باشیم؟
بهترین کوله‌پشتی‌ها (منظورم کوله‌پشتی است که به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد) دارای ویژگی‌های زیر است که آن را بادوام،
محافظ و با ماندگاری بالا خواهد کرد.
مواد مقاوم در برابر آب
زمانی که وسایل موردنیاز برای سفر را بسته‌بندی می‌کنید، لازم نیست کوله‌پشتی شما ۱۰۰ درصد ضد آب باشد. تنها کافی است مطمئن باشید که کوله‌پشتی شما از موادی ساخته شده که در برابر آب مقاوم است و به هنگام بارندگی همه‌ چیز خیس نخواهد شد. (بیشتر کوله‌پشتی‌ها دارای پارچه کرباسی هستند که به هنگام بارش باران می‌توانید آن را روی کوله‌پشتی بکشید و تا حد زیادی ضد آب می‌شود). علاوه بر این، مطمئن شوید که مواد به مدت طولانی مرطوب باقی نمی‌ماند و بو نمی‌گیرد.
من در این مدت به دنبال موادی بودم که ضخیم اما سبک باشد. باید می‌توانستم یک فنجان آب روی آن بریزم در حالی که این آب به داخل کوله‌پشتی نفوذ نمی‌کرد. من در طول بارندگی‌های سیل‌آسا و بادهای موسمی سفر نمی‌کنم اما قبلاً در یک سیلاب کوچک گرفتار شدم و از آنجایی که کوله‌پشتی که به همراه داشتم از مواد خوبی ساخته شده بود، لباس‌ها و وسایلم خیس نشد.
زیپ قفل‌دار
مطمئن شوید که هر یک از محفظه‌های کوله‌پشتی دارای دو زیپ است بنابراین می‌توانید آن‌ها را به هم قفل کنید. اگر چه من در مورد دزدی افراد از کوله‌پشتی و برداشتن لباس‌های کثیفی که در آن وجود دارد زیاد نگران نیستم ولی باز هم دوست دارم به هنگام مسافرت کوله‌پشتی‌ام را قفل کنم. همیشه از اینکه سایر افراد چیزهایی را در داخل کیفم قرار دهند یا دستگاه کنترل چمدان در فرودگاه کیف مرا بگردد و وسایل دیگری پیدا کند، نگران و دلواپس هستم برای همین قفل‌کردن کوله‌پشتی برای من اهمیت زیادی دارد.
وجود محفظه‌های متعدد
یک کوله‌پشتی خوب باید محفظه‌های متعددی داشته باشد. در این صورت شما می‌توانید اموال خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و به هنگام نیاز هم دسترسی آسان‌تری به آن داشته باشید. به عنوان مثال، من لباس‌هایم را در محفظه اصلی کیف، چتر و صندل‌ها را در قسمت بالای کیف و کفش‌هایم را در محفظه کناری قرار می‌دهم. در این صورت هیچ چیز با هم قاتى نمی‌شود و اقلام داخل کوله‌پشتی هم کثیف نخواهد شد. همچنین زمانی که به یک وسیله نیاز دارید، لازم نیست کل کوله‌پشتی را زیر و رو کنید.
قاب داخلی
اکثریت قریب به اتفاق کوله‌پشتی‌های امروزی دارای بسته‌های قاب داخلی هستند. در این حالت میله‌ها و قاب‌ها در داخل کوله‌پشتی حمایت می‌شود و از دید دیگران نیز پنهان می‌ماند. با این حال، باز هم می‌توانید کوله‌پشتی‌هایی را پیدا کنید که دارای قاب بیرونی هستند و میله‌های آن از بسته اصلی جداست و به آن چسبیده است. مثلاً کوله‌پشتی‌هایی را که در فیلم‌های پیاده‌روی و کوهنوردی قدیمی یا فیلم‌هایی در مورد مسافرت به اروپا را که در سال ۱۹۷۰ میلادی مشاهده کرده‌اید، تصور کنید.
این نوع کوله‌پشتی‌ها دارای قاب فلزی بسیار بزرگ و سنگینی هستند؛ بنابراین بهتر است از کوله‌پشتی‌هایی استفاده کنید که دارای قاب داخلی هستند. نه تنها ظاهر زیبایی خواهد داشت بلکه میله به همه جا گیر نمی‌کند و حرکت شما نیز آسان‌تر خواهد بود. علاوه بر این کوله‌پشتی‌هایی که دارای قاب داخلی هستند معمولاً از فیبر کربن یا پلاستیک‌های محکم ساخته شده‌اند. در این حالت حمل کوله‌پشتی راحت‌تر می‌شود و دوام بیشتری نیز خواهد داشت.
از کوله‌پشتی‌هایی استفاده کنید که دارای کمربند لگن مناسب باشند

بیشتر وزنی که شما حمل می‌کنید روی قسمت پایینی بدن و به خصوص لگن جمع می‌شود، بنابراین شما باید از یک کمربند لگنی استفاده کنید تا بتواند وزن بیشتری را حمایت کند و حمل کوله‌پشتی را برای شما راحت‌تر سازد. این کمربند حمایت و پشتیبانی خوبی را برای شما فراهم می‌کند و وزن اضافی را توزیع خواهد کرد.
در این صورت فشار کمتری به پشت وارد می‌شود و از مشکلات آن می‌کاهد. کمربند لگنی باید قابل تنظیم باشد بنابراین شما می‌توانید برای حمایت بیشتر آن را محکم‌تر کنید.
از کوله‌پشتی استفاده کنید که دارای بندهای مخصوص برای شانه باشد
این‌گونه موارد حمل کوله‌پشتی را برای شما راحت‌تر خواهد کرد. در نتیجه وزن کوله به سمت پایین و روی شانه‌های شما قرار می‌گیرد. پدهای موجود در این بندها باعث می‌شود فشار اندکی به شانه‌ها وارد شود و از ایجاد فشار بر پشت نیز جلوگیری می‌کند. فقط اطمینان حاصل کنید که پد این بندها از مواد ضخیم ساخته شده باشند و به صورت یک تکه باشند تا در اثر استفاده از هم جدا نشود و نازک نگردد.
کوله‌پشتی انتخاب کنید که پشت منحنی مانند داشته باشد
کوله‌های کمری‌شکل حمل آن را آسان‌تر می‌کند و باعث می‌شود توزیع وزن به طور مساوی انجام شود. قانون استفاده از این موارد نیز همانند استفاده از صندلی‌های انحنادار است. این کوله‌ها دارای قوس طبیعی هستند و باعث ایجاد کمردرد هم نخواهند شد. علاوه بر این، این نوع کوله‌های منحنی، فضای بسیار کوچکی بین پشت و کیف ایجاد می‌کند و اجازه می‌دهد هوا از داخل آن عبور کند. همین امر موجب می‌شود خنک شوید. چسبیدن کوله به پشت می‌تواند باعث عرق کردن شود.
درست است که برای انتخاب کوله پشتی مناسب باید هزینه گزافی پرداخت کنید اما توجه داشته باشید که رعایت نکات گفته شده کیفیت کوله پشتی شما را افزایش خواهد داد و با رعایت این نکات کلیدی کوله شما چندین سال بیشتر برایتان کار خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با تجهیزات کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. قله همیشه در کنار شما خواهد بود.
منابع: کومولایف، موج کوه

#کوله پشتی #تجهیزات #نگهداری #شست و شو #مراقبت #خرید کوله #قله


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 3024  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 44060  نفر
بازدید ماه: 186725  نفر
کل بازدید ها: 1352260  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید