#بنویس_تا_اتفاق_بیفتد #هنر_نوشتن_اهداف #راهنمای_موفقیت_شخصی #کتابخوانی #توسعه_شخصی #رویای_شخصیت #پلان_دهی_زندگی #هدفگذاری_با_نویسندگی

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب "بنویس تا اتفاق بیفتد" تأکید دارد که نوشتن اهداف و آرزوهای خود می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای دستیابی به موفقیت و آرامش در زندگی باشد. نویسنده به شما می‌آموزد چگونه با استفاده از نوشتن، ذهن خود را به سوی هدف‌های مورد نظر هدایت کنید و در نتیجه، به دستاوردهایی که ممکن است تاکنون برایتان دست یافته نشده‌اند، برسید.این کتاب با ارائه مطالب جذاب و مثال‌های موفقیت‌آمیز، به شما نشان می‌دهد که چگونه ایجاد و نگهداری یک دفترچه یادداشت یا یک لیست اهداف می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی به هدف‌های خود دست پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با این کتاب جذاب در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته هنریت کلاوسر، به شما آموزش می‌دهد که چطور بوسیلۀ نوشتن، نخستین گام برای رسیدن به آرزوهایتان را بردارید. همچنین مشاهده می‌کنید که بعد از انجام این کار راحت، چطور معجزه‌ها در زندگی شما یکی پس از دیگری اتفاق خواهند افتاد.
این کتابی است که شما حتما لازمش دارید و با انجام تمرینات خیلی راحت آن، هر روز به خواسته‌های با ارزش خود نزدیک‌تر خواهید شد و یک راهنمای راحت و مفید برای تبدیل کردن آرزوهای شما به حقیقت با استفاده از شیوه نگارش است. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write it down Make it happen) یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2001 بود.
نوشتن منجر شده آرزوهای فراوانی انجام شود، ارتباط اشخاص با اطرافیانشان بهتر شود، مشکلات‌شان حل شود و زخم‌های درونی و عاطفی‌شان بهبود یابد. مطالعۀ این کتاب بدون تردید ظرفیت‌ها و امکانات تازه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود به ابزاری مفید برای خودشکوفایی فردی و غنی‌سازی زندگی‌تان دست یابید.
تجربه اثبات کرده است اشخاصی که هدف‌های کتبی دارند از زندگی برتری نسبت به بقیه دارا هستند. اگر سررشته‌ی امور زندگی‌تان را به دست بگیرید و آن‌ها را کنترل کنید می‌توانید به آرزوهایتان عمل کنید. با نوشتن، حوادث رخ می‌دهند، دکتر هنریت آن کلاوسر (Henriette Anne Klauser) به شما چگونگی انجام آن را یاد می‌دهد و توصیه می‌کند، نوشتن آرزوها و اهدافتان شما را یاری خواهد کرد تا به اهدافتان برسید. شما در این کتاب داستان‌هایی درباره‌ی مردم عادی می‌خوانید که معجزات عظیم و کوچکی در زندگی خود مشاهده کردند، کسانی که نوشتن اهداف در زندگی‌شان نقش اصلی و مهم را بازی کرده و آرزوهای آن‌ها را تبدیل به واقعیت کرده است.
هنریک کلاوسر یکی از برترین نویسنده‌های زن آمریکایی است. او توانسته با نوشتن کتاب‌هایی در حوزه موفقیت، به میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا کمک کند تا به راحتی به آرزوهای خود دست یابند و این راه را برای همیشه ادامه دهند.
آثار او در ایران با استقبال فراوانی مواجه شد و معروف‌ترین اثر او کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد است. او که فارغ‌التحصیل رشته دکترا از دانشگاه فوردهام است، در دانشگاه‌های فراوانی مثل دانشگاه واشنگتن، کالیفرنیا، سیاتل و... آموزش می‌دهد و علاوه بر نویسندگی به برپایی کلاس‌های تقویت دو نیم کره مغز به وسیله نوشتن، گسترش فردی، برطرف کردن استرس و روانشناسی هم می‌پردازد. او همچنین به عنوان یک مشاوره عالی برای کسب و کارها و نیروی انسانی معروف است.
کتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با کتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

در بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌خوانید:
گاهی اوقات ما در رسیدن به اهداف خود مکث کرده و بهانه تراشی می‌کنیم. از همه بدتر اینکه نتیجه‌ به هدف نرسیدن‌مان را به گردن دیگران و شرایط می‌اندازیم. اما تنها کسی که سد راه اهداف شماست، فقط خودتان هستید.
من دوستی به نام ترینا دارم که بعد از مدت‌ها اتفاقی همدیگر را دیدیم. این دیدار باعث شد تا با هم در مورد موضوعی که باعث خوشحالی ترینا شده، حرف بزنیم. ترینا در کالج اقتصاد درس خوانده بود ولی همیشه دوست داشت تا کاری برای مردم فقیر کشورهای جهان سوم انجام دهد. با توجه به اینکه مدرک او تجارت بود، همیشه به این فکر می‌کرد که با این مدرک چگونه می‌تواند به مردم فقیر کمک کند.
ترینا نتوانست راهی پیدا کند و مشغول کار کردن در شغل خود به عنوان هماهنگ کننده‌ جشنواره موسیقی شد. ترینا مطلبی راجع به یک سازمان پیدا کرد که هدفشان وام دادن به مردم فقیر در کشورهای مختلف بود. از این طریق مردان و زنان فقیر می‌توانستند کار کنند و خرج خود و خانواده‌ خود را درآورند. ترینا گفت من آدرس و شماره‌ این سازمان را نوشتم اما هرگز به آن زنگ نزدم. ترسیدم که مرا قبول نکنند یا شکست بخورم.
یک ترس باعث شده بود تا او تماس را برقرار نکند. من به او گفتم به دنبال علت مقاومت خود برو و از خودت سوال کن که از چه چیزی اینقدر می‌ترسی؟ ترینا شروع به نوشتن کرد و علت ترس را خود را که همان شکست خوردن بود، نوشت. فهمید که باید به ترس خود غلبه کند و برای مشکل راه‌حل‌هایی هم پیدا کرد.
مدتی گذشت و در یک مهمانی حضور پیدا کرد. اتفاقی با زنی آشنا شد که مدیر همان سازمانی بود که ترینا مدت‌ها بود که می‌خواست با او تماس بگیرد. کاری که ترینا کرد این بود که علت را پیدا کرد، تعلل را کنار گذاشت و به سمت خواسته‌ خود حرکت کرد.
هر علتی که باعث شده تا شما در برابر خواسته‌ها و کاری که انجام می‌دهید مقاومت کنید را بنویسید. اگر دوست دارید می‌توانید تعلل خود را به گردن دیگران بیاندازید. اما باید هر چیزی که هست را بنویسید. وقتی شروع به نوشتن کنید، حقیقت آشکار می‌شود و این حقیقت شما را نجات خواهد داد.
فهرست مطالب کتاب
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: بنویس تا اتفاق بیفتد
در کمین علائم و نشانه‌ها
برق انداختن نارگیل‌ها
تعیین اهداف
لمس کردن آسمان
جمع‌آوری ایده‌ها
جمع کردن ستایش‌ها
آماده شدن برای دریافت کردن
فصل دوم: پرداختن به ترس‌ها و احساسات
آزاد شدن
غر زدن مثبت
ساده کردن کارها
تمرکز روی نتیجه
رفتن به فراتر از نتیجه
فصل سوم: تغییر دادن محیط خود
زندگی روزمره‌ خود را به رشته‌ تحریر درآورید
متعهد شدن
روی هم چیدن اهداف
فصل چهارم: تشکیل یک گروه
چه چیزی؟ چه موقع؟
ابتکار عمل را به دست گرفتن
نامه‌ نوشتن برای خدا
مقاومت بی‌دلیل نیست
فصل پنجم: ایجاد یک مراسم آیینی
رها کردن و ایجاد تعادل
شکرگزاری
دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم
تحمل شکست
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

منبع : کتابراه

#بنویس_تا_اتفاق_بیفتد #هنر_نوشتن_اهداف #راهنمای_موفقیت_شخصی #کتابخوانی #توسعه_شخصی #رویای_شخصیت #پلان_دهی_زندگی #هدفگذاری_با_نویسندگی


#بدنسازی_سالم #سارم_و_عضله_سازی #خطرات_عضله_سازی_سریع #بدن_سالم #بدنسازی_پایدار #تمرین_با_احتیاط #ساخت_عضلات_به_شیوه_سالم #سلامتی_بدن
رازهای پنهان در ساخت عضلات: سارم و بدنسازی
بدنسازی و عضله‌سازی از جمله فعالیت‌هایی است که بسیاری از ما به دنبال آن هستیم؛ اما آیا همیشه بهترین روش‌ها را برای دست‌یافتن به اهدافمان استفاده می‌کنیم؟ این روزها، روش‌های ساخت عضلات سریع و موثری وجود دارد که با نام‌هایی چون سارم شناخته می‌شوند. اما آیا این روش‌ها همواره بدون خطر هستند؟ در این مقاله از قله به بررسی خطرات پنهانی که ممکن است در پشت سرمایه‌گذاری‌های سریع برای ساخت عضلات پیدا شوند، می‌پردازیم و راه‌های بهتری را برای دست‌یافتن به اهداف بدنی خود اکتشاف می کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پل_خواجو#معماری_ایرانی#تاریخ_ایران#گردشگری_اصفهان#پل_های_تاریخی#زاینده_رود#شاهکار_معماری#آثار_صفویه
معرفی پل خواجو
پل خواجو یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین پل‌های تاریخی در ایران است. این پل در استان اصفهان قرار دارد و جزو نمادهای اصفهان به شمار می‌رود. پل خواجو در دوره صفویه ساخته شده و از دوران حکومت شاه عباس اول صفوی (حکومت: ۱۵۹۸–۱۶۲۹ میلادی) به سرپرستی اصفهان تا امروز باقی مانده است.این پل بر روی رودخانه زاینده‌رود ساخته شده و ارتفاع آن از سطح آب رودخانه برابر با ۲۳ متر است و طول آن حدوداً ۱۳۰ متر می‌باشد. پل خواجو به دلیل طراحی زیبا و معماری منحصر به فردش همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار داشته و یکی از مقاصد گردشگری مهم در ایران است. این پل برای عبور پیاده‌روی و همچنین عبور اسب‌ها و وسایل نقلیه مختلف ساخته شده و همچنین برای گذر ابتدایی قطار نیز به کار رفته است.پل خواجو از لحاظ معماری، به ویژه تزئینات هنری و ستون‌های چوبی منحصر به فردش، جذابیت زیادی دارد و به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایرانی شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تاریخچه این پل زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
#گرانی_با_حکمت#علت_ارزانی#حکمت_در_قیمت#ارزش_حکمتمند#علت_های_قیمت#ارزانی_با_علت#حکمت_در_خرید#معنای_قیمت
هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست!
ضرب المثل "هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست" به طور کامل ترجمه می‌شود به این معنا که همیشه یک دلیل یا علتی وجود دارد که یک چیز گران قیمت باشد یا ارزان. این ضرب المثل به معنایی عمیق و کلی برای ارتباطات اجتماعی، تجاری و فرهنگی بسیار کاربرد دارد. هر چیزی که ارزش یا قیمتی دارد، اغلب به دلیلی مشخص است که ممکن است شامل عواملی مانند کیفیت، کارایی، دشواری در تولید یا حتی فراهمی آن باشد. از طرف دیگر، چیزهایی که ارزان هستند نیز معمولا به دلیلی خاص این قیمت مناسب را دارند، مثلا به دلیل ارزانی در تولید یا در دسترس بودن. این ضرب المثل به ما یادآوری می‌کند که درک علل و دلایل پشت هر قیمتی، مهم است و بیش از همه، دقت و حکمت در تصمیم‌گیری‌هایمان اساسی است. با این حکایت زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
#انگیزه_و_هدفگذاری#آرمان_و_انگیزش#هدفگذاری_شخصی#تطابق_هدف_و_آرمان#انگیزه_و_خودباوری#روانشناسی_هدفگذاری#انگیزش_داخلی#رضایت_از_زندگی
نقش هدف‌ها و آرمان‌ها در ایجاد انگیزه
در زندگی، هر فردی به دنبال دست‌یابی به اهداف و آرزوهای خود است؛ اما چرا برخی از افراد با انگیزه و انرژی بیشتری به تحقق این اهداف پیش می‌روند؟ این انگیزه و انرژی از کجا می‌آید؟ به عنوان یکی از عوامل اصلی، هدف‌ها و آرمان‌ها نقش بسیار حیاتی در ایجاد انگیزه دارند. وقتی هدف‌های فرد با ارزش‌ها، اعتقادات و اصول شخصی همخوانی دارند، انگیزه داخلی و خودباوری او به شدت تقویت می‌شود و او را به پیشرفت و تحقق آن هدف‌ها سوق می‌دهد. در این مقاله، به بررسی نقش بی‌اهمیت نبودن هدف‌ها و آرمان‌ها در ایجاد انگیزه و ارتقای خودباوری خواهیم پرداخت.
#سمنو #داروگیاهی #خواص_گیاهان #طب_سنتی #سلامتی_طبیعی #ضد_استرس #آرامبخش #خواص_دارویی
خواص سمنو و کاربردهای آن
سمنو یک گیاه دارویی است که از زمان‌های قدیم در پزشکی سنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان دارویی موثر برای درمان مشکلات گوارشی، التهابات، اضطراب، و استرس شناخته شده است. سمنو، یک میان وعده ی مقوی، لذیذ و خوشمزه ای است که از جوانه گندم و آرد گندم، درست می شود. این میان وعده نمادی از برکت است که در سفره های هفت سین قرار می دهیم. این میان وعده از خواص بی شماری برخوردار است که در این مقاله از قله، به بررسی خواص سمنو و کاربردهای آن می‌پردازیم. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید