#بنویس_تا_اتفاق_بیفتد #هنر_نوشتن_اهداف #راهنمای_موفقیت_شخصی #کتابخوانی #توسعه_شخصی #رویای_شخصیت #پلان_دهی_زندگی #هدفگذاری_با_نویسندگی

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب "بنویس تا اتفاق بیفتد" تأکید دارد که نوشتن اهداف و آرزوهای خود می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای دستیابی به موفقیت و آرامش در زندگی باشد. نویسنده به شما می‌آموزد چگونه با استفاده از نوشتن، ذهن خود را به سوی هدف‌های مورد نظر هدایت کنید و در نتیجه، به دستاوردهایی که ممکن است تاکنون برایتان دست یافته نشده‌اند، برسید.این کتاب با ارائه مطالب جذاب و مثال‌های موفقیت‌آمیز، به شما نشان می‌دهد که چگونه ایجاد و نگهداری یک دفترچه یادداشت یا یک لیست اهداف می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی به هدف‌های خود دست پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با این کتاب جذاب در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته هنریت کلاوسر، به شما آموزش می‌دهد که چطور بوسیلۀ نوشتن، نخستین گام برای رسیدن به آرزوهایتان را بردارید. همچنین مشاهده می‌کنید که بعد از انجام این کار راحت، چطور معجزه‌ها در زندگی شما یکی پس از دیگری اتفاق خواهند افتاد.
این کتابی است که شما حتما لازمش دارید و با انجام تمرینات خیلی راحت آن، هر روز به خواسته‌های با ارزش خود نزدیک‌تر خواهید شد و یک راهنمای راحت و مفید برای تبدیل کردن آرزوهای شما به حقیقت با استفاده از شیوه نگارش است. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write it down Make it happen) یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2001 بود.
نوشتن منجر شده آرزوهای فراوانی انجام شود، ارتباط اشخاص با اطرافیانشان بهتر شود، مشکلات‌شان حل شود و زخم‌های درونی و عاطفی‌شان بهبود یابد. مطالعۀ این کتاب بدون تردید ظرفیت‌ها و امکانات تازه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود به ابزاری مفید برای خودشکوفایی فردی و غنی‌سازی زندگی‌تان دست یابید.
تجربه اثبات کرده است اشخاصی که هدف‌های کتبی دارند از زندگی برتری نسبت به بقیه دارا هستند. اگر سررشته‌ی امور زندگی‌تان را به دست بگیرید و آن‌ها را کنترل کنید می‌توانید به آرزوهایتان عمل کنید. با نوشتن، حوادث رخ می‌دهند، دکتر هنریت آن کلاوسر (Henriette Anne Klauser) به شما چگونگی انجام آن را یاد می‌دهد و توصیه می‌کند، نوشتن آرزوها و اهدافتان شما را یاری خواهد کرد تا به اهدافتان برسید. شما در این کتاب داستان‌هایی درباره‌ی مردم عادی می‌خوانید که معجزات عظیم و کوچکی در زندگی خود مشاهده کردند، کسانی که نوشتن اهداف در زندگی‌شان نقش اصلی و مهم را بازی کرده و آرزوهای آن‌ها را تبدیل به واقعیت کرده است.
هنریک کلاوسر یکی از برترین نویسنده‌های زن آمریکایی است. او توانسته با نوشتن کتاب‌هایی در حوزه موفقیت، به میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا کمک کند تا به راحتی به آرزوهای خود دست یابند و این راه را برای همیشه ادامه دهند.
آثار او در ایران با استقبال فراوانی مواجه شد و معروف‌ترین اثر او کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد است. او که فارغ‌التحصیل رشته دکترا از دانشگاه فوردهام است، در دانشگاه‌های فراوانی مثل دانشگاه واشنگتن، کالیفرنیا، سیاتل و... آموزش می‌دهد و علاوه بر نویسندگی به برپایی کلاس‌های تقویت دو نیم کره مغز به وسیله نوشتن، گسترش فردی، برطرف کردن استرس و روانشناسی هم می‌پردازد. او همچنین به عنوان یک مشاوره عالی برای کسب و کارها و نیروی انسانی معروف است.
کتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با کتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

در بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌خوانید:
گاهی اوقات ما در رسیدن به اهداف خود مکث کرده و بهانه تراشی می‌کنیم. از همه بدتر اینکه نتیجه‌ به هدف نرسیدن‌مان را به گردن دیگران و شرایط می‌اندازیم. اما تنها کسی که سد راه اهداف شماست، فقط خودتان هستید.
من دوستی به نام ترینا دارم که بعد از مدت‌ها اتفاقی همدیگر را دیدیم. این دیدار باعث شد تا با هم در مورد موضوعی که باعث خوشحالی ترینا شده، حرف بزنیم. ترینا در کالج اقتصاد درس خوانده بود ولی همیشه دوست داشت تا کاری برای مردم فقیر کشورهای جهان سوم انجام دهد. با توجه به اینکه مدرک او تجارت بود، همیشه به این فکر می‌کرد که با این مدرک چگونه می‌تواند به مردم فقیر کمک کند.
ترینا نتوانست راهی پیدا کند و مشغول کار کردن در شغل خود به عنوان هماهنگ کننده‌ جشنواره موسیقی شد. ترینا مطلبی راجع به یک سازمان پیدا کرد که هدفشان وام دادن به مردم فقیر در کشورهای مختلف بود. از این طریق مردان و زنان فقیر می‌توانستند کار کنند و خرج خود و خانواده‌ خود را درآورند. ترینا گفت من آدرس و شماره‌ این سازمان را نوشتم اما هرگز به آن زنگ نزدم. ترسیدم که مرا قبول نکنند یا شکست بخورم.
یک ترس باعث شده بود تا او تماس را برقرار نکند. من به او گفتم به دنبال علت مقاومت خود برو و از خودت سوال کن که از چه چیزی اینقدر می‌ترسی؟ ترینا شروع به نوشتن کرد و علت ترس را خود را که همان شکست خوردن بود، نوشت. فهمید که باید به ترس خود غلبه کند و برای مشکل راه‌حل‌هایی هم پیدا کرد.
مدتی گذشت و در یک مهمانی حضور پیدا کرد. اتفاقی با زنی آشنا شد که مدیر همان سازمانی بود که ترینا مدت‌ها بود که می‌خواست با او تماس بگیرد. کاری که ترینا کرد این بود که علت را پیدا کرد، تعلل را کنار گذاشت و به سمت خواسته‌ خود حرکت کرد.
هر علتی که باعث شده تا شما در برابر خواسته‌ها و کاری که انجام می‌دهید مقاومت کنید را بنویسید. اگر دوست دارید می‌توانید تعلل خود را به گردن دیگران بیاندازید. اما باید هر چیزی که هست را بنویسید. وقتی شروع به نوشتن کنید، حقیقت آشکار می‌شود و این حقیقت شما را نجات خواهد داد.
فهرست مطالب کتاب
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: بنویس تا اتفاق بیفتد
در کمین علائم و نشانه‌ها
برق انداختن نارگیل‌ها
تعیین اهداف
لمس کردن آسمان
جمع‌آوری ایده‌ها
جمع کردن ستایش‌ها
آماده شدن برای دریافت کردن
فصل دوم: پرداختن به ترس‌ها و احساسات
آزاد شدن
غر زدن مثبت
ساده کردن کارها
تمرکز روی نتیجه
رفتن به فراتر از نتیجه
فصل سوم: تغییر دادن محیط خود
زندگی روزمره‌ خود را به رشته‌ تحریر درآورید
متعهد شدن
روی هم چیدن اهداف
فصل چهارم: تشکیل یک گروه
چه چیزی؟ چه موقع؟
ابتکار عمل را به دست گرفتن
نامه‌ نوشتن برای خدا
مقاومت بی‌دلیل نیست
فصل پنجم: ایجاد یک مراسم آیینی
رها کردن و ایجاد تعادل
شکرگزاری
دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم
تحمل شکست
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

منبع : کتابراه

#بنویس_تا_اتفاق_بیفتد #هنر_نوشتن_اهداف #راهنمای_موفقیت_شخصی #کتابخوانی #توسعه_شخصی #رویای_شخصیت #پلان_دهی_زندگی #هدفگذاری_با_نویسندگی


#ورزش_برای_تناسب_اندام#ورزش_برای_سلامتی#تمرینات_ورزشی#ورزش_کاردیو#ورزش_مقاومتی#انواع_ورزش#زندگی_سالم#بدن_سالم
راه‌های شگفت‌انگیز برای به دست آوردن تناسب اندام از طریق ورزش
به دنبال رسیدن به تناسب اندام می‌گردید؟ ورزش‌ها یک راه موثر و جذاب برای دست‌یابی به این هدف هستند. از تمرینات تناسبی ساده تا ورزش‌های پرانرژی، هر کدام می‌توانند به شما کمک کنند تا به آرزوی تناسب اندامتان برسید. تمرینات کاردیووازی برای سوختن چربی: از دویدن تا شنا، تمرینات مقاومتی برای ساخت عضلات: از آرم‌کرل تا حرکات وزنه‌ای، ورزش‌های گروهی برای انگیزه بیشتر: از زومبا تا بوکسینگ، ورزش‌های آبی برای لذت بیشتر و کاهش فشار: شنا و آبگرم کردن. در این مقاله از قله، انواع مختلف ورزش‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بهترین گزینه برای شما را انتخاب کنید و به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
#کوهنوردی_موفق#مهارت_کوهنوردی#آمادگی_فیزیکی#روحیه_ماجراجویی#مدیریت_ریسک#هم‌تیمی_در_کوهنوردی#مهارت_های_کوهنوردی#احترام_به_محیط_زیست
راهنمای کامل برای کوهنوردی موفق: چگونه به قله‌ها صعود کنیم؟
در دنیای کوهنوردی، هر صعودی چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و برای دستیابی به موفقیت، نیازمند آمادگی فیزیکی، مهارت‌های فنی، برنامه‌ریزی دقیق و همچنین هم‌تیمی و مدیریت ریسک مناسب هستیم. از زیرموضوع‌های مهم در این راستا می‌توان به آمادگی فیزیکی، مسئولیت پذیری، و ارتباطات دقیق اشاره کرد که هر کدام نقش بسیار مهمی در موفقیت یک صعود کوهنوردی ایفا می‌کنند. در این مقاله از قله، به بررسی عوامل اساسی برای دستیابی به یک صعود موفقیت‌آمیز در کوهنوردی می‌پردازیم تا با کمک دانش و تجربه‌های ارزشمند، شما نیز بتوانید هر چالشی را با اطمینان و موفقیت پیش بگیرید. در ادامه با قله همراه باشید.
 #خواص_انجیر#تغذیه_انجیر#سلامتی_و_انجیر#میوه_انجیر#ویتامین_های_انجیر#فیبر_در_انجیر#آنتی‌اکسیدان_انجیر#افزایش_ایمنی_با_انجیر
خواص و مزایای انجیر
انجیر یکی از میوه‌هایی است که به دلیل خواص تغذیه‌ای و درمانی برجسته‌اش، از دیرباز توجه زیادی به خود جلب کرده است. این میوه خوشمزه، به غنای فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، فیبر، پتاسیم و کلسیم شناخته شده است. همچنین، انجیر به دلیل دارا بودن خواص ضد‌اکسیدانی، می‌تواند در بهبود گوارش، کنترل قند خون، تقویت سیستم ایمنی و حتی حفظ سلامت استخوان‌ها نقش مؤثری داشته باشد. از این رو، ارزش غذایی و مزایای بهداشتی انجیر آن را به یک انتخاب سالم برای رژیم غذایی می‌تواند تبدیل کند. در این مطلب با خواص انجیر بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کتاب_کوه_جادو #TheAlchemist #توماس_مان #کتاب_خودشناسی #کتاب_ماجراجویی #کتاب_انگیزشی #کتاب_بهترین_فرصت_زندگی #کتاب_باورهای_شخصی
معرفی کتاب کوه جادو
کتاب کوه جادو شاهکاری منحصر به فرد از توماس مان رمان‌نویس آلمانی است. داستان از شهر هامبورگ که شهر بازرگانان و میدان مسابقه کسب ثروت است، آغاز می‌گردد. وقایع در کوهستان داووس سوئیس اتفاق می‌افتد. در افسانه‌ها، ارواح خبیثی در داوس هستند که با طلسم‌های جادویی انسان‌ها را به دام می‌کشند. کوه جادو سبک‌های متعددی را شامل می‌شود: کلاسیک و در عین حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم‌تر] کتابی ایده‌آل که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی‌گذارد. در این مطلب از قله با کتاب کوه جادو بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#گردشگری#طبیعت گردی#گنبدنمکی#جاشک#بوشهر#ایران گردی#غارهای نمکی#آبشارهای نمکی#کوه نوردی#کوه جاشک
معرفی گنبد نمکی جاشک
گنبد نمکی جاشک که با نام‌های کوه نمک جاشک و گنبد نمکی دشتی نیز شناخته می‌شود، ناحیه وسیع و مرتفعی در کوه جاشک است. این گنبد از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می‌آید و به‌عنوان تنها اثر طبیعی ملی استان بوشهر، در سال ۱۳۸۸ به ثبت رسید. کوه نمک با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه‌تنها چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد، بلکه بهترین محل برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است. رنگ سفید نمک‌های طعام گنبد به منطقه جلوه‌ای زیبا بخشیده است، به‌نحوی که از جاده خورموج دیر به‌صورت یک کوه برفی زیبا در بخش شرقی دشت برهنه ظاهر می‌شود. در این مقاله با گنبد نمکی زیبای جاشک بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید