#چهاراثر#کتاب_توسعه_شخصی#کتاب_روانشناسی_مثبت#فلورانس_اسکاول_شین#تحول_شخصی#کتاب_موفقیت#انرژی_مثبت#تربیت_ذهن

معرفی کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین

"چهار اثر" یک کتاب پرفروش در زمینه‌ی توسعه شخصی است و با استفاده از داستان‌ها و مثال‌ها، به خواننده کمک می‌کند تا با تغییر در نگرش و رفتارهایش، زندگی بهتری داشته باشد. این کتاب به عنوان یک منبع ملموس و کاربردی برای بهبود کیفیت زندگی شناخته می‌شود. در این مقاله از قله به معرفی کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با محتوای این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین از جمله تاثیرگذارترین، محبوبترین و پرفروش‌ترین آثار انگیزشی جهان است که به شما یادآور می‌شود با استفاده از قدرت کلام و تفکر خود می‌توانید کنترل جهان هستی را به دست بگیرید، از جریان مثبت زندگی بهره‌مند شوید و به هرآنچه می‌خواهید برسید.
"چهار اثر" بر اساس یک فلسفه‌ی قدیمی تولتکیت (آزتکی) است که به آن چهار وعده یا تعهد گفته می‌شود. این چهار تعهد به عنوان چهار اصل اساسی برای زندگی خوب و موفق در نظر گرفته می‌شوند. این اصول به شرح زیر هستند:
   1- به کلام خود وفادار باشید (Be Impeccable with Your Word): کلام شما قدرتمند است و بر تاثیرگذاری زیادی بر زندگی شما دارد. وعده دادن و حفظ کردن کلمه‌های خود را با وفاداری به آنچه که می‌گویید، پیشنهاد می‌کند.
   2- هیچ‌گاه چیزها را به شخصیت نگیرید (Don't Take Anything Personally): این اصل بیان می‌کند که اکثراً چیزهایی که دیگران می‌گویند یا انجام می‌دهند، در واقع مربوط به آنهاست و با شما کاری ندارد. نباید آن را به شخصیت خود بگیرید.
   3- هر وقت که می‌توانید بهترین خود را بکنید (Always Do Your Best): این اصل تشویق می‌کند تا در هر لحظه و در هر کاری که انجام می‌دهید، بهترین توانایی خود را بگذارید.
   4- فرضیات نکنید (Don't Make Assumptions): این اصل به شما توصیه می‌کند که از ساختن فرضیات و گمان‌های ناقص و نادرست درباره دیگران دوری کنید و جلوی ابهامات را بگیرید.

درباره کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین:
همه انسان‌ها در زندگی‌شان آرزوها و خواسته‌هایی در ذهن دارند اما بارها پیش می‌آید که به خاطر مشکلات زندگی، ناامیدی بر آن‌ها چیره می‌شود و شکرگزاری از خداوند و اعتماد به جهان کائنات از یادشان می‌رود. اما اگر شما می‌خواهید برخلاف این جریان حرکت کنید، کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین (Florence Scovel Shinn's Writings) می‌تواند راهنمایی مناسب برایتان باشد.
چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین از چهار کتاب برجسته این نویسنده تشکیل شده که پس از مرگش منتشر شد. نام‌ هر یک از این آثار به ترتیب عبارتند از: «بازی زندگی و چگونگی انجام آن (1925)، کلام تو عصای جادویی توست (1928)، در مخفی کامیابی (1940) و قدرت کلام (1959).»
خرد و اندرز به کار رفته در این کتاب براساس قانون جذب و قدرت کلام و کلمات گفتاری تشکیل شده و از آموزه‌های دین مسیحیت و فلسفه مصر باستان نیز استفاده کرده است. برای مثال فلورانس اسکاول شین معتقد است اگر در بدترین شرایط نیز قرار گرفته باشید، باز هم می‌توانید به اهداف‌تان برسید؛ چرا که محدودیت در واقعیت وجود ندارد و هر آنچه که باعث ناراحتی و رنج‌تان می‌شود، به خاطر وجود تفکرات منفی و ناامید کننده است.
این کتاب یکی از آثار پرطرفدار و پرفروش در ایران به شمار می‌رود و تاکنون بیش از 60 بار تجدید چاپ شده است و به شما آموزش می‌دهد که افکار و کلام شما چنان قدرتی دارند که می‌توانند زندگی‌تان را زیر و رو کنند و جهان بینی و ایمان‌تان را به طبیعت و پروردگار تغییر دهند.

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین برای چه کسانی مناسب است؟
اگر می‌خواهید قدرت ایمان‌تان به خداوند بیشتر شود و در کنار آن قدرت خارق‌العاده درون‌تان را نیز کشف کنید، این کتاب محبوب به شما پیشنهاد می‌شود.

فلورانس اسکاول شین را بیشتر بشناسیم:


او هنرمند و تصویرگر کتاب بود که در سال‌های 1871 تا 1940 در آمریکا زندگی می‌کرد. فلورانس اسکاول شین (Florence Scovel Shinn) در جهان به عنوان معلمی معنوی و نویسنده‌ای متافیزیکی شناخته می‌شود که با نوشتن آثارش، به شهرت فراوان رسید و بسیاری از مردم جهان با دیدگاه‌های او ارتباط برقرار کردند.
فلورانس در اوایل دهه 1900 به عنوان تصویرگر کار می‌کرد و در مجلاتی همچون هارپرز ویکلی داستان می‌نوشت. همچنین انجمن تصویرگران آمریکا در سال 1903 اسکاول شین را به عنوان یک عضو همکار پذیرفت؛ آن هم در شرایطی که عضویت زنان در سازمان‌ها تا سال 1922 رسمیت پیدا نکرده بود.
مهم‌ترین آثار این نویسنده عبارتند از: «بازی زندگی و شیوه آن، کلام تو عصای معجزه گر تو است، راهی نهان به‌سوی پیروزی، قدرت کلام، چهار اثر از اسکاول شین و افسون گذرگاه شهود»

جملات برگزیده کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین:
- وقتى انسان باور دارد قدرتى شکست‌ناپذیر حامى او و همه‌ى خواسته‌هایش است و همه‌ى آرزوهاى درست قلبى‌اش را برآورده مى‌کند، از شر همه‌ى فشارهاى عصبى رهایى یافته و شاد و خشنود مى‌شود.
- خداوند بارى‌تعالى، خرد لایتناهى، از ازل پاسخگوى بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین خواسته‌هاى آدمى بوده است. هر آرزویى، گفته یا ناگفته، یک خواسته است و ما غالباً از مشاهده‌ى برآورده شدن آنى این آرزوها شگفت‌زده مى‌شویم.
- وقتى که بتوانید در هر لحظه با قدرت خداوند تماس داشته باشید از حصار مشکلات رهایى مى‌یابید

- هدف از بازى زندگى، مشاهده‌ى بى‌چون و چراى خوبى‌هاى یک نفر و به فراموشى سپردن کلیه‌ى تصاویر ذهنى مربوط به بدى‌هاى اوست و براى نیل به این مقصود لازم است که در راستاى محقق ساختن خوبى، ذهن نیمه هشیار خود را بارور سازیم.
- اگر در هنگام دعا باور داشته باشید که به هر چه مى‌خواهید مى‌رسید، همانا آن را دریافت خواهید کرد.
- مشکل اغلب مردم این است که مى‌خواهند پیشاپیش از چون و چراى مسائل‌شان باخبر بوده و به دست خود مشکلات‌شان را حل کنند.

در بخشی از کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول‌ شین می‌خوانیم:
به‌نظر من شایع‌ترین ترس، ترس از ضرر و زیان و از دست دادن چیزى است. شاید شما همه چیز دارید اما باز هم به دل‌تان ترس راه مى‌دهید و مى‌گویید : «اوضاع عالى‌تر از آن است که واقعیت داشته باشد! مى‌دانم که دوامى ندارد. اگر به این موضوع توجه کنید، ممکن است نگرانى به سراغ‌تان بیاید.
چه بسیارند کسانى که به دلیل ترس از فقدان، بهترین چیز زندگى‌شان را از دست داده‌اند. تنها سلاحى که مى‌توان به یارى آن بر شیر ترس غلبه کرد، کلام شماست. کلام شما عصاى جادویى شماست که سراسر قدرت و جادو مى‌باشد. شما این عصا را در برابر شیر خود تکان مى‌دهید و او را تبدیل به یک بچه گربه مى‌کنید. اما تا زمانى که به مصاف شیر نروید نمى‌توانید او را تغییر دهید. شاید بپرسید: «چگونه با شیر روبه‌رو شویم؟» پیامبر خدا به قومش گفت: «نترسید، خاموش بایستید و نجات از سوى خداوند را نظاره کنید که هم‌اینک و امروز رخ مى‌دهد.» خداوند در جبهه‌ى شما و به جاى‌تان مى‌جنگد و شما در صلح به سر خواهید برد. چه تدارک اعجاب انگیزى!
خرد لایتناهى راه رهایى را مى‌داند، او آگاه است که چگونه هر نیازى را برآورده سازد. بر ماست که به او توکل کنیم و آرامش‌مان را حفظ نماییم و بگذاریم خدا هر طور که صلاح مى‌داند عمل کند. چه بسیارند انسان‌هایى که از بقیه‌ى انسان‌ها مى‌ترسند! آنان از اوضاع ناموافق مى‌گریزند و البته، این شرایط نیز به دنبال آن‌ها مى‌رود.

فهرست مطالب کتاب
زندگی‌نامه‌ی فلورانس اسکاول‌شین
1- بازى زندگى و چگونگى انجام آن
بازى
قانون رفاه
قدرت گفتار
قانون عدم ایستادگى
قانون کارما و قانون بخشایش
واگذارى مسئولیت
اثر گذاشتن بر ذهن نیمه هشیار
عشق
الهام یا هدایت
بیان کامل نفس (ابراز کامل وجود) یا طرح الهى
انکارها و تأییدها
انکارها و تأییدها
2- کلام تو عصای جادویی‌ توست
کلام تو عصاى جادویى توست
کامیابى
رفاه
شادمانى
عشق
ازدواج
بخشش
سخنان خردمندانه
ایمان
فقدان
بدهى
فروش
مصاحبه‌ها
هدایت
حمایت
حافظه
طرح و مشیت الهى
تندرستى
دیدگان
کم خونى
شنوایى
روماتیسم
غدد کاذب
بیمارى قلبى
ترس از حیوانات
عناصر طبیعى
سفر
گوناگون
3- در مخفی کامیابی
نتیجه‌گیرى
در مخفى کامیابى
خشت‌هاى بدون کاه
و پنج تن از آنان خردمند بودند
چه انتظارى دارید؟
بازوى بلند پروردگار
برسر دوراهى
گذشتن از دریاى سرخ خود
نگهبان دروازه
جاده‌ى فراوانى
هرگز در مضیقه قرار نخواهم گرفت
با دیده‌ى شگفتى بنگر!
شادکامى‌تان را به چنگ آورید
رودهایى در کویر
تفسیر معنوى سفیدبرفى و هفت کوتوله
4- قدرت کلام
آموزه‌های فلورانس اسکاول‌شین
حربه‌هایى که تو از آنان غافلى
به تو قدرت مى‌دهم
قوى باش؛ نترس
شکوه پروردگار
آرامش و رفاه
فرصت بزرگ شما
دلواپس و نگران هیچ چیز نباشید
شهامت
پیروزى و رضایت خاطر

منبع : کتابراه

#چهاراثر#کتاب_توسعه_شخصی#کتاب_روانشناسی_مثبت#فلورانس_اسکاول_شین#تحول_شخصی#کتاب_موفقیت#انرژی_مثبت#تربیت_ذهن


#بدنسازی_سالم #سارم_و_عضله_سازی #خطرات_عضله_سازی_سریع #بدن_سالم #بدنسازی_پایدار #تمرین_با_احتیاط #ساخت_عضلات_به_شیوه_سالم #سلامتی_بدن
رازهای پنهان در ساخت عضلات: سارم و بدنسازی
بدنسازی و عضله‌سازی از جمله فعالیت‌هایی است که بسیاری از ما به دنبال آن هستیم؛ اما آیا همیشه بهترین روش‌ها را برای دست‌یافتن به اهدافمان استفاده می‌کنیم؟ این روزها، روش‌های ساخت عضلات سریع و موثری وجود دارد که با نام‌هایی چون سارم شناخته می‌شوند. اما آیا این روش‌ها همواره بدون خطر هستند؟ در این مقاله از قله به بررسی خطرات پنهانی که ممکن است در پشت سرمایه‌گذاری‌های سریع برای ساخت عضلات پیدا شوند، می‌پردازیم و راه‌های بهتری را برای دست‌یافتن به اهداف بدنی خود اکتشاف می کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پل_خواجو#معماری_ایرانی#تاریخ_ایران#گردشگری_اصفهان#پل_های_تاریخی#زاینده_رود#شاهکار_معماری#آثار_صفویه
معرفی پل خواجو
پل خواجو یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین پل‌های تاریخی در ایران است. این پل در استان اصفهان قرار دارد و جزو نمادهای اصفهان به شمار می‌رود. پل خواجو در دوره صفویه ساخته شده و از دوران حکومت شاه عباس اول صفوی (حکومت: ۱۵۹۸–۱۶۲۹ میلادی) به سرپرستی اصفهان تا امروز باقی مانده است.این پل بر روی رودخانه زاینده‌رود ساخته شده و ارتفاع آن از سطح آب رودخانه برابر با ۲۳ متر است و طول آن حدوداً ۱۳۰ متر می‌باشد. پل خواجو به دلیل طراحی زیبا و معماری منحصر به فردش همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار داشته و یکی از مقاصد گردشگری مهم در ایران است. این پل برای عبور پیاده‌روی و همچنین عبور اسب‌ها و وسایل نقلیه مختلف ساخته شده و همچنین برای گذر ابتدایی قطار نیز به کار رفته است.پل خواجو از لحاظ معماری، به ویژه تزئینات هنری و ستون‌های چوبی منحصر به فردش، جذابیت زیادی دارد و به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایرانی شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تاریخچه این پل زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
#گرانی_با_حکمت#علت_ارزانی#حکمت_در_قیمت#ارزش_حکمتمند#علت_های_قیمت#ارزانی_با_علت#حکمت_در_خرید#معنای_قیمت
هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست!
ضرب المثل "هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست" به طور کامل ترجمه می‌شود به این معنا که همیشه یک دلیل یا علتی وجود دارد که یک چیز گران قیمت باشد یا ارزان. این ضرب المثل به معنایی عمیق و کلی برای ارتباطات اجتماعی، تجاری و فرهنگی بسیار کاربرد دارد. هر چیزی که ارزش یا قیمتی دارد، اغلب به دلیلی مشخص است که ممکن است شامل عواملی مانند کیفیت، کارایی، دشواری در تولید یا حتی فراهمی آن باشد. از طرف دیگر، چیزهایی که ارزان هستند نیز معمولا به دلیلی خاص این قیمت مناسب را دارند، مثلا به دلیل ارزانی در تولید یا در دسترس بودن. این ضرب المثل به ما یادآوری می‌کند که درک علل و دلایل پشت هر قیمتی، مهم است و بیش از همه، دقت و حکمت در تصمیم‌گیری‌هایمان اساسی است. با این حکایت زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
#انگیزه_و_هدفگذاری#آرمان_و_انگیزش#هدفگذاری_شخصی#تطابق_هدف_و_آرمان#انگیزه_و_خودباوری#روانشناسی_هدفگذاری#انگیزش_داخلی#رضایت_از_زندگی
نقش هدف‌ها و آرمان‌ها در ایجاد انگیزه
در زندگی، هر فردی به دنبال دست‌یابی به اهداف و آرزوهای خود است؛ اما چرا برخی از افراد با انگیزه و انرژی بیشتری به تحقق این اهداف پیش می‌روند؟ این انگیزه و انرژی از کجا می‌آید؟ به عنوان یکی از عوامل اصلی، هدف‌ها و آرمان‌ها نقش بسیار حیاتی در ایجاد انگیزه دارند. وقتی هدف‌های فرد با ارزش‌ها، اعتقادات و اصول شخصی همخوانی دارند، انگیزه داخلی و خودباوری او به شدت تقویت می‌شود و او را به پیشرفت و تحقق آن هدف‌ها سوق می‌دهد. در این مقاله، به بررسی نقش بی‌اهمیت نبودن هدف‌ها و آرمان‌ها در ایجاد انگیزه و ارتقای خودباوری خواهیم پرداخت.
#سمنو #داروگیاهی #خواص_گیاهان #طب_سنتی #سلامتی_طبیعی #ضد_استرس #آرامبخش #خواص_دارویی
خواص سمنو و کاربردهای آن
سمنو یک گیاه دارویی است که از زمان‌های قدیم در پزشکی سنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان دارویی موثر برای درمان مشکلات گوارشی، التهابات، اضطراب، و استرس شناخته شده است. سمنو، یک میان وعده ی مقوی، لذیذ و خوشمزه ای است که از جوانه گندم و آرد گندم، درست می شود. این میان وعده نمادی از برکت است که در سفره های هفت سین قرار می دهیم. این میان وعده از خواص بی شماری برخوردار است که در این مقاله از قله، به بررسی خواص سمنو و کاربردهای آن می‌پردازیم. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید