# تمرکز_ذهنی #مدیریت_استرس #کارآمدی_زندگی #کتابخوانی #راهکارهای_تمرکز #پیشرفت_شخصی #مهارت_زندگی #ذهن_سالم

معرفی کتاب ذهن متمرکز

ذهن متمرکز" نوشته‌ی مایکل هایت، یک راهنمای جذاب و کارآمد برای بهبود تمرکز و مدیریت ذهن در دنیای پر سرعت و پردغدغه امروزی است. در این اثر، نویسنده با تأکید بر سادگی و کارآمدی، راهکارهایی ارائه می‌دهد که به هر فرد امکان می‌دهد تا با اجتناب از حواس‌پرتی‌ها و استرس‌های روزانه، به تمرکز بیشتری در زندگی خود دست یابد. مایکل هایت با بررسی عمیق تأثیرات حواس‌پرتی بر کیفیت زندگی و عملکرد ما، سه گام کلیدی را معرفی می‌کند که به هر فرد امکان می‌دهد ذهن خود را متمرکز و مدیریت‌شده نگه دارد. این کتاب نه تنها یک راهنمای علمی و تخصصی است بلکه با داستان‌ها و مثال‌های زندگی واقعی، مخاطب را به یادآوری و تجربه‌هایی که احتمالاً خودشان نیز با آنها روبرو شده‌اند، می‌کشاند. برای آشنایی بیشتر با محتوای این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
"ذهن متمرکز" با بهره‌گیری از اصول ساده و قدرتمند، خواننده را در مسیری هدفمند به سمت تسلط بر ذهن خود هدایت می‌کند. این اثر نه تنها یک کتاب توسعه فردی است، بلکه یک راهنمای عملی برای تغییرات مثبت در زندگی روزمره‌ی هر فرد ارائه می‌دهد
سیستمی برای افزایش تمرکز و بهره وری در کار و زندگی
تجربه‌ی زندگی در دنیای شلوغ و پردغدغه‌ی امروزی، توان تمرکز و داشتن قدرت ذهنی کافی را برای بیشتر افراد سخت‌تر کرده. کتاب ذهن متمرکز، نوشته‌ی مایکل هایت یک راهکار کلی، ساده و کارآمد برای بالابردن مهارت تمرکز در کار‌های روزانه و همچنین رسیدگی به کار و برنامه‌ها به شیوه‌ای مدیریت‌شده‌تر است. نویسنده‌ی این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا با برداشتن سه قدم مفید و اساسی در مواقع حواس‌پرتی، کیفیت زندگی خود را به کلی زیرورو کنید!

درباره‌‌ی کتاب ذهن متمرکز
حتماً شما هم بار‌ها تجربه‌ی حواس‌پرتی میان کارهای ریز یا درشت روزانه را داشته‌اید، یا آن‌که در یک موقعیت حساس و رقابتی، به جای داشتن تمرکز و دقت کافی بر روی انجام کار، دچار انسداد ذهنی و وقفه‌های طولانی و استرس‌زا شده‌اید؟ مایکل هایت (Michael Hyatt) محقق و نویسنده‌ی کتاب ذهن متمرکز (Free to Focus) به خوبی این حس‌وحال رنج‌آور شما را درک می‌کند...
نداشتن تمرکز کافی حین انجام کار‌ها خصیصه‌ای استثنائی و مختص به گروه محدودی از افراد نیست. با گسترش سبک زندگی مدرن و اضافه شدن به شرح وظایف روزمره‌ی هریک از ما، حالا دیگر باید برنامه‌ریزی صحیح و داشتن وقت و حواس کافی برای رسیدگی به تمام امور روزمره را در دسته‌ی مهارت‌های آموختنی قرار داد؛ مهارتی که دانشمندان و متخصصین، آن را به‌طور اختصاصی تحت عنوان «مدیریت زمان» و«مدیریت توجه» مطالعه می‌کنند. اما چرا دست یافتن به مدیریت زمانی و تمرکز کافی در انجام کارها برای بعضی افراد -حتی به نسبت عموم افراد- هم سخت‌تر است؟ با کتاب ذهن متمرکز همراه باشید تا شرح مبسوطی از موفق‌ترین آزمایشات این حوزه را با شما در میان بگذاریم!
گرچه برای دست‌یابی تمرکز ذهنی بالا، راه‌‌حل‌ و تکنیک‌های متنوعی تعریف شده، اما مایکل هایت از میان گستره‌ی عظیم این روش‌ها، سه عنوان اساسی و البته ساده و کاربردی را برگزیده؛ عناوینی که در واقع می‌توان آن‌ها را سه کلید اصلی راهگشا برای دستیابی به تمرکز ذهنی آن‌ هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن دانست. دست نگه دارید! ببُرید! و اقدام کنید! سه گام اساسی کتاب ذهن متمرکز برای رهایی از از هر نوع توقف ذهنی و پراکندگی حواس در موقعیت‌های مختلف است. اگر شما نیز به درستی نمی‌دانید چطور از این سه شاه‌کلید استفاده کنید، جایی برای نگرانی وجود ندارد، مایکل هایت در هر قدم از کتاب خود همراه شما خواهد بود تا شیوه‌ی استفاده از این روش سیستم فکری سه مرحله‌ای را فرا بگیرید و آن را در موقعیت‌های مختلف زندگی به کار ببندید.
در نهایت، کتاب ذهن متمرکز به شما کمک می‌کند تا به جای صرف وقت و انرژی مضاعف برای انجام کارهای ساده، با بالا بردن توانایی ذهنی خود به بیشترین بهره‌بری آن هم با صرف کم‌ترین تلاش دست پیدا کنید. با پیاده‌سازی این مهارت در ذهن خود، شما از یک توانمندی همیشگی و رایگان برای عبور از هر نوع مشکل و چالش فکری برخوردار خواهید شد. این کتاب پرمخاطب در سال 2019 به انتشار جهانی درآمده و با تلاش‌های نشر آریاناقلم و ترجمه‌ی لیلا حیدری به دست مخاطبان فارسی‌زبان رسیده است.

نکوداشت‌های کتاب ذهن متمرکز
    ممکن است شما هم‌اکنون در حال تجربه‌ی نقطه‌ای باشید که روزی من نیز به آن دچار بودم: زیر کوهی از کارهای روزانه مدفون شده بودم، در‌حالی‌که بزرگ‌ترین اهداف و مهم‌ترین پروژه‌هایم از دسترسم خارج می‌شدند. اما راه‌حل همین‌جاست! مایکل هایت یک سیستم بهره‌وری ایجاد کرده که واقعاً جواب می‌دهد! (لوئیس هاوز، نویسنده)
    مایکل هایت یکی از بهترین رهبرانی است که با آن آشنایی دارم. مدیران به سیستم‌های هوشمند متکی هستند؛ سیستم‌هایی که هم در خانه و هم در دفتر کار به آن‌ها توانایی رهبری می‌دهد. (جان ماکسول، نویسنده)
    با چارچوب ارائه‌شده توسط مایکل هایت، دیگر از برنامه‌ریزی‌های خود پشیمان نخواهیم شد. عالی است! (دونالد میلر، نویسنده)

کتاب ذهن متمرکز برای چه کسانی مناسب است؟
این کتاب جامع و آموزنده برای تمامی افرادی که می‌خواهند با گسترش توانمندی‌های ذهنی خود از چالش‌های فکری و مشکلات عدم تمرکز در کار‌ها رهایی پیدا کنند، مفید و راهگشا خواهد بود.
در بخشی از کتاب ذهن متمرکز: سیستمی برای افزایش تمرکز و بهره وری در کار و زندگی می‌خوانیم
به نظر منطقی است که فرض کنیم بهره‌وری بهبودیافته باعث موفقیت بیشتر شود، مگر نه؟ خب، تا حدی درست است. پی‌گرفتن مفهوم مبهمی از موفقیت، خود منجر به دردسر می‌شود. مشکل این است که اغلبمان هیچ‌گاه لحظه‌ای دست از کار نکشیدیم تا از خود بپرسیم معنای موفقیت چیست. مثل این می‌ماند که در مسابقه‌ای بدویم که خط پایانی نداشته باشد یا به سفری برویم که ندانیم مقصدش کجاست. وقتی هیچ مقصد شفافی نداشته باشیم، چطور باید بدانیم کی می‌رسیم؟ این امر مخصوصاً در آمریکا مشکل‌زاست، در کشوری که ما در آن بیش از حد این تصور غلطِ بیشتر را قبول می‌کنیم. ما برای محصولات بیشتر، محصولات آمادۀ تحویل بیشتر، مشتریان بیشتر، و سود بیشتر تقلا می‌کنیم. این امر باعث می‌شود که چیزهای بیشتری داشته باشیم: خانه‌های بیشتر، اسباب‌بازی‌های بیشتر، تعطیلات گران‌قیمت بیشتر، اتومبیل‌های بیشتر. به نوبۀ خود، این امر ممکن است به کار بیشتر، استرس بیشتر، و در نهایت فرسودگی بیشتر منجر شود.
یکی دیگر از رهجویانم رُی است. او در یک شرکت بزرگ چوب، مدیر امور فروش و روابط با مشتریان خاص داخلی بود و مشکل او همین تصور غلط بود. او به من می‌گفت: «طبق محاسباتی که در صنعت ما انجام شده بود، شرکت من بهره‌وری بسیاری داشت، و با اینکه به ثبات کاری زیادی رسیده بودم هنوز اهداف خودم برآورده نشده بودند. از پا افتاده بودم، فرسوده شده بودم، و استرس زیادی داشتم، اما هنوز به اهدافم نرسیده بودم. برای همین کارم را بیشتر کردم.» به نظر رُی که هفتاد ساعت در هفته _‌گاهی وقت‌ها هم بیشتر کار می‌کرد تنها چیزی که می‌توانست او را به موفقیت برساند فعالیت بیشتر بود. «دقیقاً احساس می‌کردم اگر بیشتر کار کنم، به طرف دیگر آینه می‌رسم، و این کاملاً نادرست بود. من واقعاً فکر می‌کردم زمان و ساعت‌های بیشتر می‌تواند به من کمک کند که به اهدافم برسم، در حالی ‌که مرا بیشتر دچار فرسودگی می‌کرد.» این ضرر و زیانِ احساسیْ اول در خانواده‌اش بروز کرد، اما بعد به خودِ کارش هم آسیب زد. در خوب کار کردن با همکارانش اثر گذاشت. او اعتراف کرد: «روزم را با خستگی شروع و با خستگی تمام می‌کردم.»

فهرست مطالب کتاب
سخن ناشر
قدم گذاشتن به دنیای تمرکز
گام 1. دست نگه دارید
یک. تبیین
دو. ارزیابی
مسیر خود را تعیین کنید
سه. احیاسازی
گام 2. ببُرید
چهار. حذفپنج. خودکارسازی
شش. واگذاری
گام 3. اقدام کنید
هفت. تثبیت
هشت. تعیین
نه. فعال‌سازی
تمرکزتان را عملی کنید
دربارۀ نویسنده
تحسین‌های کتاب
یادداشت‌ها

منبع : کتابراه

# تمرکز_ذهنی #مدیریت_استرس #کارآمدی_زندگی #کتابخوانی #راهکارهای_تمرکز #پیشرفت_شخصی #مهارت_زندگی #ذهن_سالم


#ورزش_برای_تناسب_اندام#ورزش_برای_سلامتی#تمرینات_ورزشی#ورزش_کاردیو#ورزش_مقاومتی#انواع_ورزش#زندگی_سالم#بدن_سالم
راه‌های شگفت‌انگیز برای به دست آوردن تناسب اندام از طریق ورزش
به دنبال رسیدن به تناسب اندام می‌گردید؟ ورزش‌ها یک راه موثر و جذاب برای دست‌یابی به این هدف هستند. از تمرینات تناسبی ساده تا ورزش‌های پرانرژی، هر کدام می‌توانند به شما کمک کنند تا به آرزوی تناسب اندامتان برسید. تمرینات کاردیووازی برای سوختن چربی: از دویدن تا شنا، تمرینات مقاومتی برای ساخت عضلات: از آرم‌کرل تا حرکات وزنه‌ای، ورزش‌های گروهی برای انگیزه بیشتر: از زومبا تا بوکسینگ، ورزش‌های آبی برای لذت بیشتر و کاهش فشار: شنا و آبگرم کردن. در این مقاله از قله، انواع مختلف ورزش‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بهترین گزینه برای شما را انتخاب کنید و به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
#کوهنوردی_موفق#مهارت_کوهنوردی#آمادگی_فیزیکی#روحیه_ماجراجویی#مدیریت_ریسک#هم‌تیمی_در_کوهنوردی#مهارت_های_کوهنوردی#احترام_به_محیط_زیست
راهنمای کامل برای کوهنوردی موفق: چگونه به قله‌ها صعود کنیم؟
در دنیای کوهنوردی، هر صعودی چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و برای دستیابی به موفقیت، نیازمند آمادگی فیزیکی، مهارت‌های فنی، برنامه‌ریزی دقیق و همچنین هم‌تیمی و مدیریت ریسک مناسب هستیم. از زیرموضوع‌های مهم در این راستا می‌توان به آمادگی فیزیکی، مسئولیت پذیری، و ارتباطات دقیق اشاره کرد که هر کدام نقش بسیار مهمی در موفقیت یک صعود کوهنوردی ایفا می‌کنند. در این مقاله از قله، به بررسی عوامل اساسی برای دستیابی به یک صعود موفقیت‌آمیز در کوهنوردی می‌پردازیم تا با کمک دانش و تجربه‌های ارزشمند، شما نیز بتوانید هر چالشی را با اطمینان و موفقیت پیش بگیرید. در ادامه با قله همراه باشید.
 #خواص_انجیر#تغذیه_انجیر#سلامتی_و_انجیر#میوه_انجیر#ویتامین_های_انجیر#فیبر_در_انجیر#آنتی‌اکسیدان_انجیر#افزایش_ایمنی_با_انجیر
خواص و مزایای انجیر
انجیر یکی از میوه‌هایی است که به دلیل خواص تغذیه‌ای و درمانی برجسته‌اش، از دیرباز توجه زیادی به خود جلب کرده است. این میوه خوشمزه، به غنای فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، فیبر، پتاسیم و کلسیم شناخته شده است. همچنین، انجیر به دلیل دارا بودن خواص ضد‌اکسیدانی، می‌تواند در بهبود گوارش، کنترل قند خون، تقویت سیستم ایمنی و حتی حفظ سلامت استخوان‌ها نقش مؤثری داشته باشد. از این رو، ارزش غذایی و مزایای بهداشتی انجیر آن را به یک انتخاب سالم برای رژیم غذایی می‌تواند تبدیل کند. در این مطلب با خواص انجیر بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کتاب_کوه_جادو #TheAlchemist #توماس_مان #کتاب_خودشناسی #کتاب_ماجراجویی #کتاب_انگیزشی #کتاب_بهترین_فرصت_زندگی #کتاب_باورهای_شخصی
معرفی کتاب کوه جادو
کتاب کوه جادو شاهکاری منحصر به فرد از توماس مان رمان‌نویس آلمانی است. داستان از شهر هامبورگ که شهر بازرگانان و میدان مسابقه کسب ثروت است، آغاز می‌گردد. وقایع در کوهستان داووس سوئیس اتفاق می‌افتد. در افسانه‌ها، ارواح خبیثی در داوس هستند که با طلسم‌های جادویی انسان‌ها را به دام می‌کشند. کوه جادو سبک‌های متعددی را شامل می‌شود: کلاسیک و در عین حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم‌تر] کتابی ایده‌آل که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی‌گذارد. در این مطلب از قله با کتاب کوه جادو بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#گردشگری#طبیعت گردی#گنبدنمکی#جاشک#بوشهر#ایران گردی#غارهای نمکی#آبشارهای نمکی#کوه نوردی#کوه جاشک
معرفی گنبد نمکی جاشک
گنبد نمکی جاشک که با نام‌های کوه نمک جاشک و گنبد نمکی دشتی نیز شناخته می‌شود، ناحیه وسیع و مرتفعی در کوه جاشک است. این گنبد از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می‌آید و به‌عنوان تنها اثر طبیعی ملی استان بوشهر، در سال ۱۳۸۸ به ثبت رسید. کوه نمک با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه‌تنها چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد، بلکه بهترین محل برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است. رنگ سفید نمک‌های طعام گنبد به منطقه جلوه‌ای زیبا بخشیده است، به‌نحوی که از جاده خورموج دیر به‌صورت یک کوه برفی زیبا در بخش شرقی دشت برهنه ظاهر می‌شود. در این مقاله با گنبد نمکی زیبای جاشک بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید