#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
#صخره_نوردی #کوهنوردی #کوهستان #صخره
مقایسه کوهنوردی با صخره نوردی
کوه نوردی و صخره نوردی به خصوص برای افراد ناآشنا بسیار شبیه به نظر می رسند. از این گذشته، هر دو در فضای بازانجام می شوند و هر دو ماجراجویانه هستند، به تجهیزات تخصصی نیاز دارند و به طور بالقوه فوق العاده خطرناک هستند. بر خلاف شباهت های گفته شده این دو فعالیت در دنیای واقعی با هم تفاوت های بزرکی دارند.تفاوت های کلیدی بین صخره نوردی و کوهنوردی در تجهیزات مورد نیاز، خطرات زیست محیطی، موقعیت های جغرافیایی، آب و هوا و شرایط، مدت زمان صعود، تکنیک های صعود و روش های ایمنی است. در این مقاله، من تفاوت‌ها و شباهت‌های آن‌ها را با تمرکز بر تجهیزات و مکان‌ها باز بررسی خواهم کرد.
#تغذیه #کوهستان #تغذیه_در_کوهستان #اصول_تغذیه_در_کوهستان
اصول تغذیه در کوهستان
به طور خلاصه، قبل از صعود می‌خواهید با غذاهای غنی از مواد مغذی و کربوهیدراتی مانند غلات کامل، لوبیا و میوه سر کنید. 60 درصد وعده غذایی شما باید کربوهیدرات باشد. نیم ساعت قبل از شروع، مقدار کمی کربوهیدرات بخورید و سعی کنید این مقدار را در طول صعود حفظ کنید. کربوهیدرات هایی که به راحتی هضم می شوند، بلغور جو دوسر، میوه، پنکیک و ماست هستند در ادامه به طور کامل اصول تغذیه در کوهستان را شرح خواهیم داد.
#کلاه_ایمنی #راهنمای _خرید #کلاه_کوهستان
انواع کلاه ایمنی و راهنمای خرید آن
تعداد بسیار کمی از صخره نوردانی که من می شناسم از کلاه ایمنی استفاده می کنند، علیرغم این واقعیت که یک سقوط بد، جایی که ممکن است سر خود را به صخره بکوبید، می تواند کشنده باشد یا باعث ضربه مغزی شدید شما شود.استفاده از کلاه ایمنی از سر شما در برابر سقوط سنگ ها یا تجهیزات از بالا محافظت می کند. همچنین صدمات ناشی از برخورد سر به صخره یا در صورت افتادن را کاهش می دهد. همه اینها دلایل خوبی برای استفاده از کلاه ایمنی هستند.
#کرامپون
راهنمای حمل کرامپون در کوله پشتی
هنگام کوهنوردی در ارتفاعات یا در آب و هوای سرد، قطعا با یخ و برف مواجه خواهید شد. در این مورد، کرامپون ها بهترین دوست شما هستند که در یخ فرو می روند و شما را از سر خوردن از شیب باز می دارند. احتمالاً برای کل مسیر از کرامپون استفاده نخواهید کرد، زیرا احتمالاً روی صخره، چمن و شن نیز پیاده‌روی می‌کنید، جایی که بهتر است از کفش‌های پیاده‌روی معمولی استفاده کنید.در این مقاله نحوه حمل کرامپون ها در کوهنوردی را توضیح خواهیم داد.
#واقعیت_کوهستان #اورست #هیمالیا #کوهنوردی
10 حقیقت جالب کوهنوردی که اکثر مردم نمی دانند
کوهنوردی یک ورزش حماسی است که مملو از ماجراجویی و داستان‌های پر از ماجراهای هیجان انگیز و خطرناک است. در این مقاله، حقایق جالب کوهنوردی را که شاید نمی دانستید به اشتراک می گذارم.در ادامه مقاله با این ده حقیقت جالب با ما همراه باشید.
#کی2 #اورست #مقایسه_کی2_با_اورست #صعود_مرگبار
پنج دلیل برای اینکه صعود کی 2 خطرناکتر از اورست است
به ازای هر 20 نفری که به اورست صعود می کنند، فقط یک نفر قله کی 2 را فتح می کند قله کی 2 همچنین یکی از خطرناک ترین کوه های جهان است که میزان مرگ و میر در آن 25 در صد و در قله اورست 6.5 درصد است . از جمله دلایل اصلی اینکه صعود کی 2 سخت تر از اورست است، نبود شرپاها، پشتیبانی، طناب ها و مسیرهای ثابت در کی 2، هوای غیرقابل پیش بینی ، ریزش بهمن، فنی بودن و شیب سریع صعود و تدارکات صعود است. قله کی 2 با ارتفاع 8611 متر، دومین قله مرتفع جهان است که فقط اورست با ارتفاع 8848 متری از آن مرتفعتر است. سال 2008 یکی از بزرگترین تراژدی ها در تاریخ کوهنوردی را رقم زد که 11 کوهنورد در کی 2 در یک روز جان باختند.بنابراین، دقیقاً چرا کی 2 اینقدر خطرناک است؟ من با مقایسه کی 2 با اورست توضیح خواهم داد.
#شکاف #یخی #شکاف_یخی #کوهستان
سه روش هوشمندانه برای عبور از شکاف برفی در کوهستان
هنگامی که در منطقه برفی کوهنوردی می کنید، بدون شک با شکاف هایی مواجه خواهید شد. اینها ترسناک هستند، زیرا شما همیشه آنها را نمی بینید و به این دلیل که واقعاً نمی دانید چقدر بزرگ هستند.و مسیر و نقاط دقیق این شکاف ها مشخص نیستند و باید با دقت بالا در ابتدا نقاط این شکاف ها را تشخیص دهید و با هوشمندی بالا با استفاده از روش هایی که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت از این شکاف ها عبور کنید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
#درامد #کوهنوردی #درامد_کوهنوردی
راه های کسب درامد از کوهنوردی
9 راه برای کسب درآمد کوهنوردان حرفه ای ،اکثر افرادی که تا به حال در یک سفر مناسب بوده اند احتمالاً به این فکر کرده اند که انجام این کار برای امرار معاش چگونه است. می توانید، چمدان خود را ببندید، کفش های خود را بپوشید و به سادگی در یک زمان عالی به کوه بروید. سپس، هنگامی که به خانه رسیدید، یک چک حقوقی خوب دریافت کنید که در آن یادداشتی آمده است که باید فردا دوباره به یک برنامه کوهنوردی دیگری بروید. زندگی در رویا، درست است؟
#شکاف #یخ #شکاف_یخی #کوهستان
راه های پیدا کردن شکاف های یخی در کوهستان
پیاده روی بر فراز یخچال های طبیعی، تجربه ای باورنکردنی است که شما را به زیبایی بی نظیر طبیعت نزدیک می کند. خیره شدن به پرتگاه آبی شکاف وصف ناپذیر است. این وحشتناک، نفس گیر زیبا و الهام بخش است.همچنین زمانی که همه چیز اشتباه می شود بسیار خطرناک است و حتی کشنده.سقوط از شکاف یکی از خطرناک‌ترین رخ دادهایی است که می‌تواند در کوه‌ها اتفاق بیفتد، درست در آنجا با سرمازدگی و هیپوترمی خواهید مرد.بنابراین، چگونه یک شکاف را تشخیص می دهید و - مهمتر از آن - از افتادن در آن اجتناب می کنید؟ در این مقاله نگاهی به این خواهم داشت که شکاف ها چیست و چگونه می توان آنها را به موقع تشخیص داد.
#کوهنوردی #مبتدیان #کوهستان #آموزش #کوهنوردی_مبدیان
صعود به اولین کوه: راهنمای کامل مبتدیان
آیا شما فضای باز، کمپینگ و کوهنوردی را دوست دارید. همیشه فکر کرده اید که ایستادن بر فراز یک کوه و نگاه کردن به زمینی که برای رسیدن به قله باید از آن عبور کنید، چه حسی دارد. سپس تصمیم گرفتید با اولین کوهت مقابله کنی.بنابراین، از کجا شروع کنیم؟ برای بالا رفتن از کوه چه چیزی لازم است؟ در این راهنما، هدف من این است که اصول اولیه‌ای را که برای صعود موفقیت‌آمیز به اولین کوه باید بدانید، از آمادگی و آموزش گرفته تا واقعی بودن در کوه، شامل مهارت‌هایی که باید بر آن‌ها مسلط باشید، تجهیزاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید و تکنیک‌هایی که در کوه لازم است را پوشش دهم.


آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 446
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7333
بازدید ماه: 31558
کل بازدید ها: 168336

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله